28. listopadu 2019

2. liga B SM, 4. kolo

Kala Rostislav

​BOWLINGHOLICI zvládli nejlépe neskutečné drama v 2. lize B SM

Tak to byl opravdu ten pravý finálový hrací večer, který viděl Bowling Jadran Frýdek-Místek v úterý 26. listopadu 2019 v 2. lize B regionu severní Morava. Totální tsunami proběhlo pořadím v tabulce a vše dopadlo úplně jinak, než jak vypadaly prognózy po třetím kole. Z vítězství se nakonec radují BOWLINGHOLICI (21,5 b. – celkem 76,5 b.), kteří dokázali smazat čtyřbodové manko na vedoucí tým a dokráčeli až k postupu do 1. ligy. Druhé m&iacu te;sto v ybojovala nečekeně ELEKTROWNIA RYBNIK (22 b. – celkem 75,5 b.), která se díky parádnímu výkonu vyšvihla na již zmíněné druhé místo ze čtvrté pozice. KMOTŘI (13 b. – celkem 72 b.) měli vše ve svých rukou, v čele tabulky slibný náskok, ale bohužel, závěrečný den jim nevyšel podle představ a tak se museli nakonec smířit až s třetím místem. S vidinou bedny se musela rozloučit KUZNIA RYBNIK (10 b. – celkem 60 b.), která obsadila nakonec čtvrté místo. Ale pozor, boje jako řemen nebyly pouze o nejlepší místa. I o záchranu se týmy rvaly o každý bodík a pohled na jejich bodový zisk to jen dokládá. Páté místo s jistotou druhé ligy nakonec urval FBC ŠENOV (15 b. – celkem 47 b.). Týmy na šestém a sedmém místě se bodově dokonce srovnaly a o pořadí a případném sestupu rozhodlo skóre. Šesté místo obsadili VAGONI (6,5 b. – celkem 44,5 b.) a sedmé místo tak připadlo týmu STELA PINS (17 b. – celkem 44,5 b.). Jak to bude se sestupy nebo baráží o 2. ligu se rozhodne po skončení všech třetích lig v regionu a zájmech jejich týmů hrát druhou nejvyšší soutěž ABL severní Moravy.

A můžeme jít na statistiky. Krzysztof Czula (Bowlingholici) se stal s průměrem 181,33 bodu hráčem večera a pojistil si tak i pozici nejlepšího muže skupiny díky celkovému průměru 174,79 bodu a se ziskem 18 bodů byl i nejlepší v užitečnosti. Ola Pagiela (Stela Pins) byla díky průměru 145,92 bodu vyhlášena nejlepší ženou. V posledním večeru předvedl nejvyšší nához 2 30 bodů Andy Juraszek (Bowlingholici), celkově nejlepší hru 245 bodů zahrál Janusz Bak (Kuznia Rybnik). Zbývají nám týmové statistiky. Nejvyšší nához 596 bodů si připsali KMOTŘI a o nejlepší celkový průměr 509,17 bodu se postarali BOWLINHOLICI.

Tímto nám skončila základní část ABL pro týmy 2. ligy B. Ovšem podzimní část zdaleka nekončí. Pokračujeme v lednu 2020, kdy se hrají OPEN Mistrovství měst (Xbowling ValMez, Bowling Academy Žilina, Bowling Jadran FM, GAJA centrum Třinec, Bowling SKY Ostrava) – OBSAZOVAČKY jsou již otevřené. Následuje Mistrovství regionu (Bowling SKY Ostrava – neděle 12.1.2019), Baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL (Xbowling ValMez a Bowling Jadran FM – 14. a 15.1.2020) a vše vyvrcholí&nb sp;18. – 19. ledna 2020, kdy se v centru Bowlingzone Pardubice uskuteční Mistrovství ČR ABL.

Díky všem za krásné zápasy a parádní atmosféru při ligových soubojích ABL. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a v lednu na viděnou.