18. září 2019

2. liga B st. & jm JIH, 1. kolo

Xbowling Tišnov

​TGNCK vyhráli 1. kolo 2. ligy B (jih)

Ve čtvrtek 12. září byl v centru Xbowling Tišnov odehrán první hrací den 2. Amatérské Bowlingové Ligy skupiny B (jih). První kolo se odehrálo bez účasti týmu BC Kadaver, který svoji neúčast avizoval. 2. liga se hraje na centrech Xbowling Tišnov a Bowling Blansko. První kolo nejlépe zvládl tým TGNCK.

2. liga B se jeví jako velice těžká skupina. Rozdíl mezi prvním a čtvrtým týmem je po prvním HD pouhého 1,5 bodů. A průměrově jsou si tyto týmy také velice blízko, takže boje to budou opravdu těžké. Atraktivitě soutěže přidává i to, že zde hrají hned tři týmy, které minulou sezonu hrály 1. ligu.

Vítězem prvního kola se stal tým TGNCK (16,5 b.). Druhé místo obsadil nováček soutěže Jdem to zkusit (15,5 b.). Xteam obsadil třetí místo (15 b.). CK Apollon (15 b.) má stejný bodový zisk jako třetí Xteam, ale parametr celkového skóre je neúprosný. Páté místo patří Homonautům (5 b.). Šesté místo náleží týmu Tišnovsk&eac ute; piv o (5 b.). Poslední místo aktuálně patří BC Kadaver, který se prvního kola nezúčastnil.

Hráčem kola se stal Radim Klumpar (Jdem to zkusit) s průměrem 198,00, který byl zároveň i nejužitečnějším hráčem kola. Jako jediný získal všech 5 bodů. O nejvyšší nához kola se dělí Luďa Trtílek (Xteam) a Jirka Borek (Homonauti). Oba shodně zahráli nához 248. Ženou kola byla Pavla Poláčková (Xteam) s průměrem 171,20. Nejvyšší pr ůměr k ola zahrál tým TGNCK, a to 554,20. Nejvyšší nához kola zahrál Xteam, a to 619.

První kolo 2. ABL B (jih) je za námi. Druhé kolo je na programu 26. 9 . 2019 v 18:00 hodin! v centru Xbowling Tišnov. Budeme se na Vás těšit.