24. listopadu 2019

Extraliga ČBL sk. A, 4. kolo

Kudela Dušan

​Základní část Extraligy České bowlingové ligy skupiny A skončila bez překvapení

Poslední říjnová neděle na Vojkově u Říčan nepřinesla žádné převratné výsledky, které by zamíchaly pořadím ve skupině A Extraligy ČBL. Do jarních bojů o postup do celostátního finále se probojovalo družstvo expert King Pins, BC Benedikt Most, BT Notaxo B a BC Falk. Další týmy umístěné na 5. - 8. místě, tj. 1. BK Děčín, SKB Račice, LASCO a BC Budějce se mohou připravovat na boje ve skupině „O udržení “.

Lídr skupiny B, tým expert King Pins, nastoupil bez svého nejlepšího hráče Jaroslava Lorence. Ten totiž velice úspěšně reprezentoval ČR v indonéském Palembangu na 55. ročníku Světového poháru QubicaAMF a v konkurenci 73 zemí se umístil na šestém místě, čímž zaznamenal největší úspěch českého bowlingu na světové soutěži. Experti po bezstarostném výkonu přepustili vítězství v posledním hracím dni týmu BC Falk (23 bodů). Druhý v pořadí skončil BT Notaxo B (21 bodů) a třetí BC Benedikt Most se ztrátou 4 bodů na vítěze. Čtvrté až páté místo patří týmům SKB Račice a BC Budějce (oba 17 bodů), Celkový vítěz skupiny, tým expert King Pins, se musel tentokrát spokojit s předposledním místem.

Nejlepší týmový nához patří expert King Pins, který ve 2. kole naházel 671 bodů. V jednotlivcích si nejlépe vedl Martin Široký (BC Falk), který dosáhl průměru 203,71 bodů. Z žen na tom byla nejlépe Anička Petáková (expert King Pins) s průměrem 167,27 bodů.