SBL Praha Prosek, 3. kolo

Xbowling Prosek

​SBL Prosek po polovině soutěže mezi dvěma mlýnskými kameny

SBL Prosek po polovině soutěže mezi dvěma mlýnskými kameny

Po čtvrtku 10. listopadu má za sebou polovinu soutěže SBL Prosek, která se hraje na Střížkovské herně Xbowlingu. Po odehrání 3. hracího dne budeme pokračovat až po Novém roce a to ve čtvrtek 19. ledna. Věřme, že do té doby nejen počasím zchladnou a urovnají se negativní emoce, jaké provázely toto kolo, nad použitým mazacím modelem a výhledovými plány na čem se bude hrát. Úvodní dvě kola soutěže byly odehrány na lehčím místním mazacím modelu, třetí kolo se hrálo na deklarovaném sportovním modelu. Bohužel to přineslo rozpolcení výborné party mezi hráči excentrickými a tzv. rovináři. Zavděčit se nelze nikdy všem hráčům a situace je hořkou zkušeností pro všechny zainteresované, pořadatele nevyjímaje. Následný hrací den se tedy bude hrát znovu na sportovnějším mazacím modelu, avšak středních parametrů. Poslední dvě kola opět na místním běžném mazacím modelu.

Z uváděného lze vyčíst, že zejména Lemuři dosáhli svého a ve 3. kole jasně dominovali, když vybojovali 29 z 30 možných bodů. Z místa bronzového se katapultovali na samé čelo tabulky, kde nyní při 59 bodech mají sedm bodů náskok před druhým v pořadí. Na pomyslné stříbrné pozici jsou Pohodáři, na stupínek bronzový poskočili z chvostu tabulky Nezmaři X.

Autorem Nejvyššího výkonu večera byl s 237 body Antonín Matějka. Nejlepším hráčům celkově vévodí trio Pohodářů Vladislav Dedera, Jozef Čížek a Ladislav Jirků. Nejlepší ženou je Krystýna Janočková (Lemuři).