4. července 2021

Letní devítková liga ValMez sk.B, 2. kolo

Xbowling ValMez

​Za řekou týmem 2. HD, ale do vedení jde CNC Produkt

V Xbowlingu ValMez si ve středu 30.6.2021 dala dostaveníčko skupina B, aby odehrála 2. HD prázdninové soutěže družstev, Letní Valašské Devítkové ligy. Tabulka po úvodním kole byla velice vyrovnaná a tak jsme byli zvědavi, zda vedoucí týmy potvrdí svá postavení anebo se ze zedních pozic poperou o posun tabulkou vpřed týmy z druhé poloviny.

Stalo se to druhé, ale jakým způsobem. Po skončení tohoto druhého kola nezůstal kámen na kameni. Nejlépe si tentokrát vedl tým Za řekou (18 b. – celkem 30 b.) a z pátého místa se vyhoupl na průběžné druhé místo. Stejný počet 18 bodů (horší průměr) získal i druhý CNC Produkt (celkem 32 b.) a ze čtvrtého místo to vzal rovnou na pozici lídra. A aby toho nebylo málo, tak na třetím místě kola se umístila Republika (12 b – celkem 15 b.). Ta si díky totálnímu kolapsu v 1. HD na umístění nepolepšila a tak zůstává na šestém místě. A teprve nyní přichází na řadu družstva, která vedla tabulku. Čtvrtý skončil BC Valaši Team (10 b. – celkem 24 b.) a v tabulce si o jedno místečko pohoršil a je nyní čtvrtý. Stejný počet 10 bodů (horší průměr) získal Krocaní hněv (celkem 26 b.) a v celkové tabulce klesl na průběžné třetí místo. Ovšem největší rozčarování zažil lídr úvodního kola, Barum Team (7 b. – celkem 23 b.) a z vedoucí pozice se musel poroučet až na průběžné páté místo. Samozřejmě, bodové rozestupy jsou minimální a tak po třetím kole může být zase vše jinak.

A ještě rekapitulace statistik kola. Hráčem večera se stal výborně hrající Karel Orság (Za řekou) s průměrem 250,40 bodu a plným ziskem 5 bodů. Nejvyšší nához 288 bodů si připsal Mira Mrocek (CNC Produkt). Do 2. HD zasáhly dvě ženy a obě patřily k vůbec nejlepším v celém startovním poli. Žanda Pořízková (Republika) byla 4. s průměrem 216,20 bodu a Janča Orságová (Za řekou) skončila 6. s průměrem 205,00 bodu. Do týmových statistik se zapsal opět nejvyšším náhozem 691 bodů CNC Produkt a nejlepší průměr 628,20 bodu tentokrát patřil družstvu Za řekou.

Z druhého hracího dne LVDL skupiny B je to asi vše. K třetímu dějství se sejdeme opět za 14 dní, ve středu 14.7.2021, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky za krásný bowlingový podvečer a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.