12. února 2018

Extraliga ČBL sk. o finále západ, 1. kolo

Kudela Dušan

​Nevídaný výkon týmu expert King Pins ve 4 zápase

V neděli 11. 2. 2018 byly zahájeny boje o přímý postup do celostátního finále ČBL o titul Mistra ČR družstev. V centru V-Bowling Kladno se sešlo 8 extraligových družstev, které si vybojovaly postup z loňských bojů ve skupinách A a B. Úvodní kolo skupiny západ proběhlo v poklidu, jenže ty následující přinesly vzrušující boje o každou kuželku. Ve druhém kole si vyšlápl tým BT Pitch a Ball na favorita soutěže expert King Pins. Překvapivá porážka ale experty nepoložila. Naopak ve třetí rundě suverénně přehrál černého koně soutěže Rigor Mortis 5:0 a v té následující přišel vrchol hracího dne.

Experti ve složení Marek Talpavý Jaroslava Lorence ml. a Kateřina Beštová dokázali proti oslabenému týmu Lasco nahrát úctyhodných 856 bodů. A to není vše. Marek Talpa a Jaroslav Lorenc ml. podpořili tento výsledek zahráním dvou Perfect Game 300 v jednom utkání a Kateřina nejlepším náhozem dne ze zúčastněných žen, 256 body. Celý tým si tak vysloužil potlesk na otevřené scéně od ostatních soutěžících.

Nejvyšší počet individuálních bodů, celkem 6, vybojoval pro svůj tým Marek Talpa (expert King Pins) a Jan Macek (Rigor Mortis). Čtyři vítězství si připsala Alena Prokůpková (1. BK Děčín).

Nakonec vše dopadlo podle očekávání. O první místo se po prvním kole dělí tým expert King Pins a Rigor Mortis se ziskem 25 bodů. Třetí a čtvrté místo patří BC Benedikt Most a BT Pich a Ball, kteří získali shodně 22 bodů. Následuje 1 BK Děčín, Bombers společně s Black Riders a tabulku uzavírá Lasco.

Boj o 5 postupových míst bude ještě zajímavý. Ale ani ostatní týmy nejsou ještě ze hry. Utkají se totiž v baráži o celostátní finále minimálně o osm postupových míst.

Další hrací den se uskuteční již za 14 dní, v neděli 25. 2. 2018 od 10,00 hodin v Best Bowling Zličín.