6. prosince 2021

Extraliga ČBL sk.B, 4.kolo

Kudela Dušan

Dobojováno. Skupina Bextraligy ČBL zná postupující týmy do finálové skupiny.

K poslednímu hracímu dni se sjely týmy v neděli 5. prosince 2021 do centra Xbowling Prosek.Z důvodu nemocnosti nebo karantény nastoupily dva týmy (Doubleshot Strike a LASCO) pouze ve dvou hráčích ale i další týmy povolaly své náhradníky. Přes všechny tyto překážky byla základní část extraligy plně dohrána a konečná tabulka určila, které týmy postupují do finálové skupiny a nebodoskupiny o udržení.

Jednotlivá utkáníposledního hracího dne nepřinesla žádná překvapení. Od začátku šel do vedení tým Strike s minimálním náskokem před BT Notaxo B. O vítězi posledního hracího dne rozhodlo až 6. kolo, kde tým Strike podlehl Mostu a BT Notaxo B šlo do trháku po jasném vítězství nad týmem SKB Račice a své vedení udrželo i po závěrečném kole. S odstupem 5 bodů skončil na druhém místě tým SKB Račice (23 bodů) a třetí Strike s 22 body.

První místo v konečné tabulce udržel tým Strike (100 bodů). Jako druhý v pořadí se ztrátou jednoho bodu skončil BT Notaxo B a na místě třetím BC Benedikt Most(80 bodů). Poslední postupové místo uhájil tým BC Budějce. Do skupiny o udržení jde pátý v pořadí SKB Račice, které doprovodí Zíchov Pukls, LASCOaDoubleshot Strike.

Nejlepším hráčem druhého dne se stalJan Čepelák (BC Benedikt Most)s průměrem 194 bodů. Nejvyššího náhozu dne 265 bodů dosáhl Jiří Beran st. (Strike).Nejvyšší nához týmu patří týmu BT Notaxo B, který v 6.kole naházel 639 bodů.

Termíny hracích dnů finálové skupiny Západ a skupiny o udržení zveřejní ČBA.