Extraliga ČBL sk.A, 2. kolo

Kudela Dušan

​Favorit skupiny B Extraligy České bowlingové ligy jde do trháku

Po prvním hracím dni Extraligy ČBL skupiny A se na čele tabulky usadil tým expert King Pins s náskokem jednoho bodu na BC Benedikt Most. Třetí tým Notaxo B je v těsném závěsu a na experty ztrácel pouhé 2 body. Druhý hrací den byl odehrán v neděli 6. října 2019 na Vojkově u Říčan a přinesl hned několik zajímavostí.

Lídr skupiny B, tým expert King Pins, narazil v prvních hrách na své nejbližší pronásledovatele a z nich vyšel vítězně. Do konce hracího dne už nenašel přemožitele a stal se opět vítězem hracího dne se ziskem 32 bodů. Druhý v pořadí skončil BC Benedikt Most (23 bodů), ale ztráta na experty vzrostla už na 10 bodů. Třetí až čtvrté místo patří týmům SKB Račice a BC Falk (oba 17 bodů) a v celkovém pořadí patří Račicím stále čtvrté postupové místo do skupiny „O postup do celostátního finále“. BT Notaxo B se v tomto hracím dni trápil, ale svoji celkovou třetí příčku nakonec obhájil. Tým LASCO nastoupil k úvodnímu duelu pouze se dvěma hráči a Děčínu tak věnoval snadné vítězství. V následujících kolech už hrál v plném počtu a nakonec obsadil pěknou pátou příčku.

V průběžné tabulce po dvou hracích dnech jsou na 5. - 8. místě týmy 1. BK Děčín, BC Falk, BC Budějce a LASCO mohou zatím myslet jen na boje ve skupině „O udržení “.

Týmový nához druhého dne patří expert King Pins, který ve 4. kole naházel 701 bodů. Nejvyšší nához (267 bodů) druhého hracího dne předvedl Jaromír Malec (BT Notaxo B), ale nejlepším hráčem se stal s průměrem211 bodů Lukáš Homola (Benedikt Most). Z žen na tom byla nejlépe Anička Petáková (expert King Pins), která dosáhla průměru 201,29 bodů.

Třetí hrací den se přesune opět do centra Best bowling Zličín a to v neděli 3. 11. 2019 od 10,00 hodin.