9. října 2017

Extraliga ČBL sk. A, 2. kolo

Kudela Dušan

​Favorit skupiny A se tentokrát na vítězství nadřel

Centrum Best Bowling Zličín přivítalo v neděli 8. 10. 2017 osm týmů extraligy skupiny A. Druhé kolo přineslo hned několik překvapení. V zahřívacím kole si vyšlápl tým BT Pitch a Ball na lídra soutěže experti King Pins. Své vedení nakonec neudržel a o půl bodu zůstal za favoritem. Třetí místo obsadil tým Lasco, který potvrdil svoji dobrou formu. Nováček soutěže Bombers tentokrát zůstal za svým skvělým výkonem z prvního kola a skončil až na 6. místě.

Ve 4. hře jsme se dočkali i první třístovky v soutěži. Nejvyšší nához dokázal hodit Marek Talpa (Expert King Pins), který se současně stal, při neúčasti Jaroslava Lorence ml., hráčem druhého kola s průměrem 236,43 bodů. Z žen na tom byla nejlépe Zuzana Lebedová (Lasco), která naházela slušivý průměr 208,71 bodů.

Nejvyšší počet individuálních bodů vybojovaly pro svůj tým tentokrát dvě ženy. Sedm vítězství si připsala Zuzana Lebedová (Lasco) a Jitka Nosková (BT Pitch a Ball). Nejvyšší nához týmu patří BT Pitch a Ball, který ve 4. hře naházel úctyhodných 756 bodů.

Po dvou hracích dnech jsou v čele tabulky experti King Pins s náskokem 6,5 bodu před Pitch a Ball. Třetí Lasco ztrácí již 9,5 bodu. Boj o postup ale bude ještě zajímavý. Ve hře jsou stále Bombers a BT Falk.

Předposlední hrací den se uskuteční v neděli 5. 11. 2017 od 10,00 hodin v centru V- bowling Kladno.