Extraliga ČBL sk. A, 1. kolo

Kudela Dušan

​Skupina A Extraligy České bowlingové ligy nemá favorita

V neděli 13. září 2020 byl zahájen na Vojkově u Říčan nový ročník Extraligy ČBL skupiny A. Po prvním hracím dni se na čele tabulky usadil tým Rigor Mortis s náskokem jednoho bodu na JBN Kutná Hora. Třetí tým BT Notaxo B je v těsném závěsu a na čelo tabulky ztrácí 5 bodů.

Vítězný tým skupiny A se rozehrával pomalu a hned v úvodním kole ztratil body s nováčkem skupiny, JNB Kutná Hora. I ve druhém kole těsně prohrál s BT Notaxem B a to už bylo na pováženou. Jenže od třetího kola nenašel přemožitele a po zásluze si zajistil vedení se ziskem 24 bodů. Druhý v pořadí JBN Kutná Hora získal 23 bodů. Třetí místo patří týmu BT Notaxo B. Čtvrtý Xbowling Club už ztrácí na čelo tabulky už 7 bodů.

V průběžné tabulce jsou na 5. - 6. místě týmy Bombers a BC Budějce, Týmy Doubleshot Strike a BC Hluboká uzavírají tabulku.

Týmový nához dne patří Rigor Mortis, který v 5. kole naházel 705 bodů. Nejvyšší nához (288 bodů) předvedl Jan Listopad (JBN Kutná Hora), ale nejlepším hráčem se stal s průměrem225,83 bodů Lukáš Jelínek (Rigor Mortis).

Druhý hrací den se přesune do centra Kantýna POLDI a to v neděli 4. 10. 2020 od 10,00 hodin.