8. března 2020

8. liga Xbowling Tišnov, 1. kolo

Xbowling Tišnov

​8. ABL Tišnov nám už také odstartovala sezónu

První kolo 8. ABL Tišnov již bylo také odehráno. V této soutěži jsme přivítali hned dva úplné bowlingové nováčky, a tak osmá liga naplňuje pravou podstatu Amatérské Bowlingové Ligy. V této soutěži se hráči hlavně baví a výsledky tak nejsou tím hlavním, o co v soutěží jde, nýbrž osmá liga je takovou pomyslnou bránou do turnajového světa bowlingu. Každý z hráčů bowlingu totiž začínal právě v takové soutěži.

Vstup do soutěže nejlépe zvládli Moraváci (20 b.), kteří jsou na prvním místě. T.O. Bílý lev (17,5 b.) Moraváky dohání, ale „až“ ze druhého místa. Nováček soutěže Kočičí jazýčky (13 b.) vstoupil do soutěže parádním umístěním na třetím místě. V týmu Puzzle (12,5 b.) udělali několik změn. Povolali novou posilu a oblékli nové dresy. Aktuálně Puzzle čeká na čtvrtém místě s minimální ztrátou na třetí místo. Klasická nátura Pivní Slámy (9 b.) se nezapře. Více není třeba komentovat. Pánové si zkrátka vypili páté místo. ALFASQUADRA (3 b.) je absolutní nováček v bowlingovém světě. V týmu mají nejvíce žen na celé tišnovské bowlingové scéně, a navíc ještě jednoho bowlingového juniora. Jeden z nejnovějších týmů na scéně nám tabulku uzavírá na šestém místě.

Jirka Mareš (T.O. Bílý lev) byl nejlepším hráčem kola s průměrem 161,60 a nejvyšším náhozem 190. Nejlepší ženou kola byla Maruška Jurovčínová (Puzzle) s průměrem 143,00. Nejužitečnější hráči byli Michal Krásenský (Moraváci), Petr Pokorný (Pivní Sláma) a Jirka Mareš (T.O. Bílý lev). Všichni tři získali 4 body. T.O. Bílý lev zahrál nejvyšší průměr kola 423,00. Moraváci pak zahráli nejvyšší nához kola 475.

První kolo 8. ABL Tišnov je za námi. Druhé je naplánováno na 18. března v 18:30 na centru Xbowling Tišnov. Budeme se na Vás těšit.