9. března 2019

7. liga Blansko, 1. kolo

Šumpich Ondřej

​Pro mladé Ranaře nebude asi 7. liga konečnou stanicí

V pondělí 4. března 2019 se rozběhla jarní část 20. ročníku ABL i v Bowlingu Blansko a čest rozjet sezónu dostala 7. liga. V této skupině se objevily dva mladé a nadějné týmy, které na podzim vybojovaly postup z 8. ligy tak jsme byli zvědavi, jak se jim bude dařit. A překvapení jsme byli. RANAŘI (15 b.) zvládil úvodní kolo na výbornou a v nesmírně vyrovnané skupině se usadili v čele tabulky. To BARONŮM (8 b.) se dařilo o poznání hůř a uzavírají tabulku. Nikde ale není napsáno, že po závěrečném kole tam zůstanou. Mezi prvním a šestým t&yac ute;me s e zjevil málokdy vídaný úkaz. Zbylé čtyři týmy získaly svorně stejný počet 13 bodů! O pořadí tak rozhoduje skóre a mezi 3. – 5. týmem se jedná dokonce pouze o 7 bodíků. Opravdu neskutečné. A tady je máme. 2. místo ŽABAŘI, 3. místo MONSTERS, 4. místo TAXITONALI !!! a 5. místo SEVERKA.

Jdeme na statistiky kola. Hráčem večera se stal Jirka Hasoň (Ranaři) s průměrem 179,20 bodu a nejvyšším náhozem 213 bodů. Jediným borcem, který získal plný počet 5 bodů, byl Dušan Malíček (TaxiToNali) a nejlepší ženou pak byla Marie Münsterová (MONSERS) s průměrem 137,67 bodu. Nejlepší týmovou hru s hodnotou 542 bodů předvedli RANAŘI.

Z úvodního kola 7. ligy Blansko je to vše. K druhému se v Bowlingu Blansko sejdeme v pondělí 8. dubna 2019, začátek tradičně v 18:00 hodin.