17. května 2022

6. liga Tišnov, 6. kolo

Malkovský Martin

​Velký boj v 6. lize Tišnova o titul nakonec nejlépe zvládli Úsušáci

Druhá soutěž, která v pondělí 9.5.2022 v našem centrum Xbowling Tišnov uzavřela jarní část, byla 6. liga. Hned čtveřice týmu v posledním kole mohla bojovat o titul a než se podíváme na celkové výsledky, shrneme si poslední kolo. Výhru slavila Pivní Sláma se ziskem 19 bodů, ovšem v týmových statistikách kralovali Úsušáci s náhozem 548 bodů a průměrem 471,20 bodu. Nejlepším hráčem kola byl Stanislav Joska s průměrem 177 bodů a náhozem 220 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Andrea Kavlíková s průměrem 137,33 bodu. Pojďme se podívat na celkové výsledky.

Titul a postup do vyšší soutěže nakonec vybojoval skvělým finišem v posledních dvou hracích dnech tým Úsušáci s celkovým ziskem 91,5 bodu. Na druhé místo spadl tým Pitbulli se ziskem 88 bodů. Výhrou v posledním kole se na třetí místo vyhoupla Pivní Sláma se ziskem 87 bodů a pouhý bodík chyběl na ještě lepší umístění. Na čtvrtou pozici se propadl tým Umpalumpové se ziskem 85 bodů. Na pátém místě se umístil T.O. Bílý Lev se ziskem 53,5 bodu a poslední nakonec skončila Esbiča se ziskem 45 bodů.

Titul pro nejlepšího hráče 6. ligy Tišnova si odnesl Marek Homola s průměrem 168,27 bodu a titul pro nejlepší hráčku získala do své moci Denisa Němcová s průměrem 144,90 bodu. Nejužitečnějším hráčem se ziskem 22 bodů pro svůj tým byl Stanislav Joska a nejvyšším náhozem 223 bodů celé soutěže se pyšní Jirka Mareš.

Sezóna 6. ligy Tišnov je minulostí. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství (OBSAZOVAČKY) anejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.