15. května 2019

6. liga Blansko, 3. kolo

Šumpich Ondřej

​V 6. lize Blansko po dramatickém kole nakonec vítězí 2 MG

Jak má vypadat boj vítězství v ABL, předvedla v pondělí 6. května 2019 v Bowlingu Blansko místní 6. liga. Začaly se totiž dít věci málokdy vídané. Do pořadí o posty nejvyšší totiž zásadním způsobem promluvily týmy ze spodního patra tabulky, především NEBEZSPEČNÍ, kteří se ziskem 18 bodů stali družstvem večera. Nicméně klíčovým momentem o vítězi 6. ligy byl vzájemný zápas mezi 2 MG (10 b. – celkem 44 b.) a ÚDOLÍM STÍNŮ (14 b. – celkem 43 b.), které skončilo vítězstvím 2 MG pomě rem 4:1 a po tomto zápase již bylo jasné, že se šampionem 6. ligy a se vstupenkou do 5. ligy v kapse stává právě tým 2 MG. ÚDOLÍ STÍNŮ si i tak vylepšilo své postavení v tabulce a z třetího postu se posunulo na konečné druhé místo. Zdařilou stíhací jízdu předvedli také NÁVŠTĚVNÍCI (15 b. – celkem 40 b.), což jim zajistilo konečné třetí místečko. Oči pro pláč tak zbyly družstvu SBOR (8 b. – celkem 38 b.). Ten po nevydařeném kole klesl z druhého místa až na místo čtvté. Ani výborný výkon v závrečném večeru nepomohl NEBEZSPEČNÝM (18 b. – celkem 36 b.) k posunu v tabulce a skončili tak na pát é m místě. Šestí pak skončili HUJEŘI (10 b. – celkem 24 b.) a na podzim tak budou hrát 7. ligu.

A nyní ke statistikám. Hráči večera se stali Vojta Danyo (Nebezspeční) s průměrem 167,75 bodu a Lucka Hrazdírová (Hujeři) s průměrem 158,40 bodu. Se ziskem 5 bodů byl nejužitečnější Tomáš Podrabský (Návštěvníci), nejvyšší nához 210 bodů předvedl Petr Hrazdíra (Hujeři) a nelepší týmovka se podařila zahrát HUJERŮM546 bodů, což byl i absolutně nejvyšší nához 6. ligy Blansko.

Celkově se nejlepšími hráči 6. ligy stali Libor Nesrsta (Údolí stínů) s průměrem 168,91 bodu a nejlepším náhozem 235 bodů a Alena Pačínková (Sbor) s průměrem 152,40 bodu. Pro svůj tým byli nejužitečnější Gábina Přichystalová a Marek Němce (oba 2 MG, kteří vybojovali 10 bodů.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těší ;me se b rzy na viděnou.