23. listopadu 2018

5. liga Zličín, 4. kolo

Janovská Jana

​Alfa team a Draci z Dejvic postupují do 4. ligy

Celou podzimní sezónu se o prvenství přetahovaly dva týmy (Alfa team a Draci z Dejvic) a napínavé bylo i kolo poslední. Nakonec zvítězil Alfa team (76 b) a jen o 1,5 bodu méně měli Draci z Dejvic (74,5 b). Do 4. ligy ale na jaře postupují oba, protože Draci z Dejvic mají průměr vyšší než předposlední tým ve 4. lize. Třetí místo obsadil Maglajz (55 b), čtvrté Livesport (50 b), páté FMV bowling (48 b), šesté Splitters (46 b), sedmé Špitálníci (36,5 b) a osmé Fireball (34 b). Nejlepším hráčem podzimu byl Jan Suchý (Alfa team) s ø 182,13 a nejproduktivnějším Pepa Gruncl (Draci z Dejvic) se 17-ti získanými body. Nejlepší hráčkou byla Daniela Fraňková (FMV bowling) s ø 148,33, ale odehrála jen 3 hry, takže cena byla předána další ženě v pořadí a tou byla Dáša Drnovcová (Špitálníci) s ø 126,06. Nejvyššího náhozu sezóny (237 bodů) dosáhl Roman Matouš (Draci z Dejvic) a týmového 568 bodů Alfa team a Maglajz.

Podzimní část ABL bude završena v lednu, kdy proběhnou Mistrovství center, Mistrovství regionu a Finále ABL. Mistrovství center je určeno jednotlivcům, zúčastnit se může kdokoli, kdo odehrál alespoň 1 hru v ABL a hraje se v kategoriích muži, ženy a kategorie B (společná kategorie pro všechny hráče a hráčky s ø do 160).Mistrovství Zličína se koná 8. ledna, a pokud chcete poměřit své síly s ostatními, můžete se online přihlásit přes www.obsazovacky.cz (záložka ABL jednotlivci).