18. května 2022

5. liga Tišnov, 6. kolo

Malkovský Martin

​Šviháci slaví titul v tišnovské 5. lize

V centru Xbowling Tišnov si v úterý 10.5.2022 odehrála svoje poslední kolo 5. liga Tišnova a je to už třetí soutěž která si zažila vyhlášení. Před začátkem večera byla hned čtveřice týmů, která mohla reálně zabojovat o titul a než se podíváme, jak to dopadlo, shrneme si poslední hrací večer. O vítězství v posledním kole se dělí Šviháci a Rychlý Koule se ziskem 18,5 bodu. Nejlepším hráčem kola se stal Zdeněk Hurt s průměrem 177,20 bodu a nejvyšším náhozem 211 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Tereza Ondriášová s průměrem 133,20 bodu. To bylo krátké shrnutí posledního večera a teď už hurá na celkové výsledky.

Titul získali Šviháci se ziskem 92,5 bodu a mohou tak bouchnout rychlé špunty. Na druhé místo se nakonec skvělým posledním večerem dostal tým Rychlý Koule se ziskem 87,5 bodu. Na třetí místo spadl tým Krvavý Záda se ziskem 80 bodů. Bramborová příčka zůstala na Všechováky se ziskem 76,5 bodu. Na pátém místě jsou Splitmani se ziskem 67 bodu a poslední místo obsadil mládežnický tým TCM se ziskem 46,5 bodu.

Nejlepším hráčem celé soutěže se stal Zdeněk Hurt s průměrem 172,30 bodu a také se Zdeněk stal nejužitečnějším hráčem se ziskem 23 bodů pro svůj tým. Nejlepší hráčkou se stala Kateřina Kessnerová s průměrem 144,94 bodu. Nejvyšší nához celé soutěže předvedl Petr Málek a jeho hodnota byla 229 bodů.

Sezóna 5. ligy Tišnov je minulostí. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství (OBSAZOVAČKY) anejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.