3. prosince 2021

5. liga Tišnov, 6. kolo

Xbowling Tišnov

Dramatická koncovka v 5. ABL Tišnov v posledním HD

Jak už se psalo v minulém článku, tento týden se na centrum Xbowling Tišnov hraje jeden finálový den za druhým. Tentokrát si svůj poslední HD odehrála 5.ABL Tišnov kde nám do HD vstoupil z prvního místa tým Emily. Podařilo se jim vedení udržet a slavit titul? Vítězným týmem posledního HD se stal tým Pacienti se ziskem 20 bodů. V týmových statistikách se skvěle reprezentovala tišnovská omladina z TCM s nejvyšším náhozem 616 bodů a parádním průměrem 557,60 bodů a do nového ročníku se máme na co těšit. Velká gratulace.

Hráčem posledního kola se stal ostřílený borec Pavel Homola s průměrem 208,40 bodů. Pavel také předvedl nejvyšší nához 245 bodů a jen potvrdil svoje obrovské kvality. Hráčkou kola se stala Katka Kessnerová s průměrem 141 bodů. Užitečnost ovládl s 5 body opět Pavel Homola a byl velkým tahounem svého týmu. Posíláme gratulaci a teď už jdeme na celkové shrnutí ročníku.

Posledním hracím kolem si titul v 5.ABL Tišnov vybojoval tým Pacienti se ziskem 94 bodů. Na druhé místo spadl tým Emily, který nakonec získal 91 bodů. Pouhý bodík chyběl na druhé místo tišnovské omladině z TCM a se ziskem 90 bodů berou bronz. Na čtvrtém místě se umístil tým Rychlý Koule se ziskem 65 bodů. Paté místo patří týmu Šviháci se ziskem 59 bodů a poslední místo obsadil tým ATD se ziskem 51 bodů. Druhá polovina tabulka byla v klidných vodách, ale o pozice na bedně se nám sváděl velký boj a těšíme se už teď na další ročník.

Nejlepším hráčem celé soutěže se stal Matěj Šimeček s krásným průměrem 184,90 bodů. Hráčkou soutěže se stala Katka Kessnerová s průměrem 140,50 bodů. Nejvyšší nához 254 bodů nám předvedl mladý a talentovaný Jan Hrazdíra, který je dokonce ještě junior a nadějí pro tento sport. Nejužitečnější hráčem soutěže se stal Petr Havlát s 20 body. Všem velká gratulace ze předvedené výkony.

Hotovo a dobojováno, ale podzimní ABL však ještě nekončí a čekají nás v lednu Mistrovství regionu střední a jižní Moravy. Potom se bude řešit složení skupin na další sezónu a o všem budeme informovat kapitány týmů. Přejeme co nejlepší prožití vánočních svátků a krásný vstup roku 2022.