18. května 2018

5. liga Holešov, 6. kolo

Šťasta Radek

​Fénix se stává vítězem 5. ligy Holešov

Ve středu 16.5.2018 se v Bowling clubu Holešov odehrálo poslední kolo 5. ligy v Holešově. Tabulka byla před tímto HD vcelku vyrovnaná a tak se očekávaly zajímavé souboje.

Na pátém místě skončil tým Kamikadze (80 bodů), kterému se sice poslední dva hrací dny dařilo skvěle, ale ztrátu z předchozích kol už bohužel nedokázal dohnat. V3SK (82,5 bodu) měla skvělé 3. a 4. kolo ale ve zbylých propadla a tak jí patří konečná 4. příčka. A pojďme na "bednové" pozice. Třetí místo obsadili Hrdobci 2 (90,5 bodu), kteří se po celou sezonu okolo tohoto umístění pohybovaly a tak jim právem patří. Na druhém místě skončila po velkých bojích Kopoga (94 bodů). Ta měla jen jeden slabší hrací den, ale díky vítězství hned v prvním kole si jej mohla do volit. A vítězný tým Fénix (103 bodů) se, snad z výjimkou posledního dne, neustále nacházel na předních příčkách tabulky a plně si první místo zaslouží.

A přejděme ke statistikám. V Holešově se snad ještě nestalo, abychom měli dva nejužitečnější hráče. Tentokrát se to povedlo a stali se jimi Jirka Kolář (Fénix) a Tomáš Skoupý (V3SK). Oba získali 23 bodů. V další kategorii máme krásný paradox, neboť jak nejlepší hráč, tak i hráčka jsou s posledního týmu Kamikadze. Jsou to Patrik Kaňa, který zahrál průměr 202,36 jenž naprosto nepatří do 5. ligy, a Veronika Dohnalová s průměrem 141,2. Nejvyšší nához ligy 268 bodů zahrál Martin Karták z F& eacute;nixu. A Fénixu patří i nejvyšší týmový nához 611.

To je vše z jarní části 5. ligy. Už se těšíme na tu podzimní a doufáme, že se bude opět na co dívat.