7. května 2019

5. liga Frýdek Místek, 6. kolo

Mihulka Josef

​3H s obrovským náskokem vítězí v 5. lize FM

5. ABL Frýdek-Místek hlásí – DOBOJOVÁNO. Závěrečný šestý hrací den této skupiny se v místním centru Bowling Jadran uskutečnil ve čtvrtek 2. května 2019. Horký kandidát postupu do 4. ligy 3H (20,5 b. – celkem 120,5 b.) potvrdil své kvality na výbornou, zvládl úskalí závěrečných zápasů a opravdu s obrovským náskokem 24,5 bodu se zcela zaslouženě stává vítězem 5. ligy. Druhé místo je ve správných rukou SURIKATURS (11 b. – celkem 96 b.), kteří byli po tři kola více než v yrovnan& yacute;m soupeřem 3H a jako jediní určitou dobu mohli také pomýšlet na vítězství. V boji o třetí místo byli nakonec úspěšnější DRACI (17,5 b. – celkem 86 b.). Ti tento post na bedně dokázali udržet před finišujícím SRANDA TÝMEM (11,5 b. – celkem 78,5 b.), který tak obsadil čtvrté místo. Páté místo připadlo týmu DOBRÁCI (11 b. – celkem 47,5 b.) a mohlo by to být ještě lepší umístění, kdyby dokázali předvést výkony tohoto kola i v jiných večerech. Příště už budou na své soupeře lépe připraveni. Tabulku nám uzavírají šestí ICE SHARKS (3,5 b. &nd ash; cel kem 21,5 b.). Těm jarní část ABL vůbec nevyšla podle přání, ale na podzim může být vše úplně jinak. A myslíme si, že také bude.

A jdeme shrnout statistiky jak závěrečného kola, tak celé jarní části. Hráčem večera se stal Mira Zedník (3H) s parádním průměrem 187,60 bodu a nejvyšším náhozem 213 bodů. Mezi děvčaty zahrála nejlepší průměr 152,80 bodu Katka Barčáková (Draci). Pro své týmy pak Mira s Katkou vybojovali 4,5 bodu. Nejvyšší nához 537 bodů předvedl tým 3H.

Celkově se nejlepšími hráči 5. ligy stali Mira Zedník s pěkným průměrem 174,97 bodu a Dáša Dvořáková (Sranda Tým) s průměrem 157,56 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Rosťa Hovězák (3H), který vybojoval 23 bodů. Nejvyšší nához má hodnotu 221 bodů a autorem byl Jarda Urban (Surikaturs). V týmech zahrál nejlepší hru soutěže vítězný 3H, když v druhém HD ukoulel pěkných 573 bodů.

Dobojováno jest. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na 3. – 4. června 2019 máme naplánované Mistrovství Frýdku-Místku ABL jednotlivců. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Valašské Meziříčí v neděli 9. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásn&eacut e; bowli ngové večery a těšíme se brzy na viděnou.