14. prosince 2021

5. liga Brno, 7. kolo

Škrabal Marek

​O titulu v 5. ABL Brno rozhodl až poslední zápas

Druhá soutěž, která se v neděli 12.12. odehrála na centrum Bowling Darts Rubín byla 5.ABL Brna. Pomalu a jistě nám končí sezóna podzim 2021 a budeme si užívat vánoční svátky a dovolenou od bowlingu. Ovšem v tento rok je ještě naplánovaný turnaj, a to ve čtvrtek 30.12. který nám uzavře tento rok a na všechny se moc těšíme. Tak to bylo na začátek dost informací a podíváme se kdo nám vyhrál poslední HD. Vítězem se stal tým No Stress se ziskem 16 bodů.

Nezapomeneme ani na hráčské statistiky kola a zde se nám hráčem kola stal Tomáš Valder s krásným průměrem 179,50 bodů. Hráčkou kola se stala Sabča Valder s průměrem 174 bodů. Nejvyšší nához nám předvedl Honzík Weingart s náhozem 198 bodů. Užitečnost nám ovládl Zdeněk Šanca se ziskem 4 bodů a tím pádem neprohrál jediný zápas. Velká gratulace všem.

Titul v soutěži slaví tým No Stress se ziskem 97 bodů a rozhodl o tom poslední zápas, který No Stress dokázal vyhrát v poměru 5:0 nad týmem Zoombi. Na druhém místě tak skončil tým Jitrnice se ziskem 95 bodů. Na třetím místě se umístil tým Supermax se ziskem 85 bodů. Na čtvrtém místě, které zaručuje setrvání v soutěži se umístil tým Zoombi se ziskem 69 bodů. Poslední a sestupové místo obsadil tým Čučoretky se ziskem 54 bodů.

Hráčem skupiny se stal po vyrovnaných výkonech Mára Děrgl s průměrem 178 bodů. Hráčkou skupiny se stala Sabina Valder s průměrem 164,72 bodů. Nejvyšší nához 245 bodů nám předvedl Jirka Vlček a poslední statistiku v užitečnosti ovládla s 22 body dvojice Sabina Valder a Lukáš Mandelík. Všem blahopřejeme a děkujeme za pohodovou sezónu s parádní atmosférou.

Hotovo, dobojováno, 5. liga Brna zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Xbowling Tišnov uskutečnit Mistrovství regionu střední a jižní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukážou, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.