29. května 2019

5. liga Blansko, 3. kolo

Šumpich Ondřej

​YPSILON dotáhl svou pouť 5. ligou až k vítězství

Ve čtvrtek 23. května 2019 skončila v Bowlingu Blansko jarní část ABL. Jako poslední svedli své soutěžní zápasy hráči 5. ligy. A bojovalo se o každý bodík až do samotného závěru. I když si po 2. HD vytvořil YPSILON (13 b. – celkem 48,5 b.) slibný náskok 4,5 bodu na své pronásledovatele, musel se o vítězství prát až do konce. O všem rozhodl vzájemný zápas s družstvem STS CHVOJKOVICE BROD (15 b. – celkem 46 b.), který skončil vítězstvím Ypsilonu poměrem 4:1. I když se STSka snažila, ve finálovém kole uhrála nejvíce bodů, tak na víc, neō druh&e acute; místo to nestačilo. Novým šampionem 5. ligy se vstupenkou do 4. ligy se tak stává YPSILON. Souboj o třetí místo musely dokonce rozhodnout až úplně poslední zápasy a po jejich skončení si mohli radostně vydechnout hráči týmu 2 KDV (11 b. – celkem 37,5 b.), když jejich rival IZS (12 b. – celkem 37 b.) nedokázal porazit STSku. Pouhého půl bodíku tak rozhodlo o třetím místě pro 2 KDV a čtvrtém pro IZS. Souboj o páté místo si pohlídal ORBIT (14 b. – celkem 31 b.) a tak se musí šestá MARNÁ SNAHA (10 b. – celkem 25 b.) smířit se sestupem do 6. ligy.

A jdeme na statistiky. Všechny muže zastínila v závěrečném HD Olga Bergová (STS) průměrem 171,00 bodu a vybojovanými 5 body. Celkový průměr Olgy byl pak 172,90 bodu a stala se tak nejen nejlepší ženou 5. ligy, ale dokázala porazit všechny muže skupiny. Hráčem kola byl Tomáš Smola (Marná snaha) s průměrem 170,60 bodu a celkově nejlepší průměr mezi muži 170,20 bodu zahrál Jakub Skoupý (Ypsilon). Kuba se současně stal i nejužitečnějším hráčem, když pro svůj tým získal 12 bodů a patří mu i nejvy& scaron;& scaron;í nához ligy 226 bodů. Z týmů zahrál ve finále nejlepší hru 2 KDV517 bodů, ale absolutně nejvyšší týmový nához má hodnotu 571 bodů a připsal si jej v 1. HD YPSILON.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večer y a tě& scaron;íme se brzy na viděnou.