27. dubna 2018

4. liga Xbowling ValMez, 5. kolo

Xbowling ValMez

​Velký bowle útočí na vedoucí pozici Rychtářů

Tak to byl opět jeden z výborných večerů v Xbowlingu ValMez. Ve středu 25.4.2018 byl na pořadu dne 5. hrací den 4. ligy a děly se věci. Po úvodním vítězství Rychtářů nad Velkými bowlemi a Přespolních nad Náhradníky se zdálo, že vše pojede v zajetých kolejích posledních dvou HD. Jenže ono pověstné „první vyhrání z kapse vy há ;ní“ platilo tentokrát doslova a do písmene.

Velký bowle (20 b.) se nadechly k velkému výkonu a ve zbývajících zápasech ztratily pouze 1 bodík a pouze ten jim již jen chybí na vedoucí Rychtáře (13 b.), kteří po úvodní výhře přibrzdili a prohráli dva zápasy. O vítězi HD rozhodl poslední zápas kola, Velký bowle vs. Přespolní. Ten bohužel nezvládli Přespolní (14 b.) a prohra 0:5 je připravila o velmi cenné body v souboji o 2. místo. Stejný počet 13 bodů jako Rychtáři získali i Náhradníci a v tuto chvíli to pro ně hlavně znamená, že mají výbornou výchozí pozici k jistotě 4. ligy i pro podzimní část ABL. Hrnčíři (9 b.) a Hangár Team (6 b.) opět pouze sbírali bodové drobky ze stolu, ale pozor, 4. liga je nesmírně kvalitní soutěž, stačí se podívat na průměry týmů. I posledně dva jmenovaní by zřejmě hodně čeřili vody i v nejvyšší soutěži, 3. lize.

Tímto jsme se dostali k celkovému průběžnému pořadí. 1. místo Rychtáři (78,5 b.), 2. místo Velký bowle (77,5 b.), 3. místo Přespolní (68,5 b.), 4. místo Náhradníci (61,5 b.), 5. místo Hrnčíři (51,5 b.) a 6. místo Hangár Team (37,5 b.).

Jdeme na statistiky kola. Jediným hráčem bez prohry a tím pádem plným počtem 5 bodů se může pochlubit Zdeněk Čejka (Velký bowle). Jinak ovšem excelovala jeho spoluhráčka Ája Kudělková. Semlela všechny muže svým výborným průměrem 191,20 bodu a nejvyšším náhozem 233 bodů a ziskem 4 bodů. Teprve za ní skončili nejlepší muži večera, Emil Nečas (Ha ng&aacut e;r) a Petr Mikliš st. (Rychtáři), oba s průměrem 186,60 bodu. Nejvyšší nához mezi muži si připsal Radomír Capil (Náhradníci) – 222 bodů. Do kolonky statistiky neodmyslitelně patří nejvyšší týmová hra a tu předvedly Velký bowle - 605 bodů.

Tímto nám končí report z 5. HD 4. ABL Xbowling ValMez. Závěrečný, 6. díl jarní části je připraven na středu 9.5.2018 a po jejímž skončení proběhne tradiční vyhlášení celé soutěže. Pokud máte chuť se na tento závěr soutěže dobře připravit, tak neváhejte s přihlášením na Valašskou devítku, která se hraje již tuto neděli 29.4.2018 a v 1. rundě je ještě volné místo. Díky za tradič ně perfektní bowlingový večer s Vaší 4. ligou.