23. října 2021

4. liga ValMez, 3. kolo

Xbowling ValMez

​Náhradníci vyhráli 3. HD a stoupají tabulkou

V Xbowlingu ValMez se v úterý 19.10.2021 odehrál již třetí hrací den 4. ligy a bylo to zase kolo se vším všudy. Oba vedoucí týmy, Best Wo-men i Andílci, tentokráte nehrály první housle, o ty se postarala jiná družstva. A to Náhradníci a Bezejmenní míšenci. Pojďme si tedy zrekapitulovat, jak v tento večer týmy zahrály a jaká je situace v tabulce po polovině soutěže.

Hned v úvodním kole porazili Bezejmení míšenci celkem jasně 4:1 Náhradníky a tato výhra spíše naznačovala, že prim bude hrát vítězný tým. Jenže hned v následujícím zápase měl co napravoat lídr skupiny Best Wo-Men, který dostal bůra od Tož tak a odnesli to právě Bezejmenní míšenci. Sice jen 2:3, ale prohra to byla. Od té chvíle se Náhradníci i Bezejmenní míšenci tahali o každý bodík a zbylé zápasy vždy vyhráli. Nakonec o pouhý bod vyhráli Náhradníci (19 b. – celkem 42 b.) a v tabulce se posunuli na průběžné třetí místo. Polepšili si i Bezejmenní míšenci (18 b. – celkem 44 b.) a posunuli se pro změnu na druhou příčku. Best Wo-man (12 b. – celkem 52,5 b.) střídal lepší výsledky s horšími a k výkonu z prvních dvou kol měl lídr tentokrát celkem daleko. Přesto si vklidu hlídá první místo. Z druhého až na čtvrté místo klesli Andílci (8 b. – celkem 36,5 b.). Tady musíme nutně poznamenat, že hráli bez svých dvou nejlepších hráčů, a i když se zbylí členové snažili, seč mohli, v konkurenci 4. ligy to prostě bylo znát. Na svůj výkon z minulého kola bohužel nenavázal tým Tož tak (10 b. – celkem 29 b.) a tak místo boje o bednu je v polovině soutěže až na pátém místě se ztrátou 13 bodů na třetí místo. Tabulku nám uzavírá šestý Moribundus (8 b. – celkem 21 b.), který kolo od kola získává více bodů, ale na odpoutání se z chvostu tabulky to zatím nestačí.

A můžeme se podívat na statistiky třetího kola. Hráči večera se stali Radek Capil (Náhradníci) s průměrem 185,20 bodu a nejvyšším náhozem 218 bodů a Nela Capilová (Náhradníci) s průměrem 174,00 bodu. Radek i Nela k tomu dodali Náhradníkům 4 body a stejně užiteční byli pro své týmy Kuba Podzemný (Bezejmenní míšenci) a Jindřiška Váňová (Andílci). Týmové statistiky ovládli Náhradníci díky nejvyššímu náhozu 593 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 508,00 bodu.

A to by tak asi bylo vše z třetího hracího dne 4. ligy. Do druhé poloviny sezóny vstoupíme čtvrtým kolem v úterý 2.11.2021, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za krásný bowlingový večer a v našem centru Xbowling ValMez opět brzy na viděnou. Těšíme se na Vás.