4. liga Prosek

16. května 2019

4. liga Prosek, 4. kolo

Bělecký Jiří

Skvělý výkon týmu Štěnice v posledním kole rozhodl o tom, že se zaslouženě stal bowlingovým králem na Proseku. Gratuluji. V posledním hracím dnu tento tým ztratil jen tři body. S Rubeškou vyhrál 3 : 2 a s Cyklotronem 4 : 1. Zbývající utkání tým Štěnice suverénně ovládl výsledkem 5 : 0. Tým Marpl BC 19 zahrál svůj standard, možná v některých zápasech se mu tolik nedařilo, ale na rozjeté Štěnice to bylo málo, takže nakonec skončil na druhém místě. V boji o třetí místo se asi jako rozhodující ukázalo utkání hned v prvním kole, kdy se utkaly týmy do té doby se shodným počtem bodů dělící se o třetí místo. Tým SMASH porazil Copu Gold 4,5 : 0,5 a pak si třetí místo až do konce udržel. Ještě bych se rád zmínil o jednom týmu. Tým Rubeška byl nováčkem ve čtvrté lize a navedl si špatně. V boji o záchranu v posledním hracím dnu získal sice „jen“ sedm bodů, ale šest bodů z toho bylo v utkáních s prvním, resp. druhým týmem tabulky. Díky této bojovnosti nakonec tým Rubeška skončil na pohodovém šestém místě. Nejvyšší nához dne zahrála Monika Převorová z týmu Copa Gold, 214 bodů. Monice se letos velice dařilo, má skvělou formu. Nejenže že měla nejvyšší náhozy v předchozím hracím dnu, ale ovládla i soutěž v celkovém pořadí jednotlivců. Získala obě trika pro nejlepšího hráče s průměrem178.19 bodů. A jako bonus si odnesla navíc triko VIB Gold za nához 255 bodů. Gratuluji. Pro úplnost dodávám, že nejužitečnějším hráčem se sedmnácti výhrami je Jiří Leskota z týmu SMASH. Všem přeji pohodové léto a na podzim na shledanou. Jiří Bělecký.