13. června 2020

4. liga Frýdek Místek, 4. kolo

Mihulka Josef

​3H si bezpečně pohlídal vítězství ve 4. lize Frýdek-Místek

Ve čtvrtek 11. června 2020 nám v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek ukončila svou jarní část ABL čtvrtým hracím dnem 4. liga. V 2. HD pořádně přišlápl plyn tým 3H (23 b. – celkem 82 b.), probojoval se do čela tabulky a od tohoto okamžiku před sebe nepustil žádného soupeře. Těm povolil pouze dílčí úspěchy, ale celkově si jasně a zcela zaslouženě vybojoval vítězstvím postup do 3. ligy. Zcela jiný příběh napsal tým ZA ŘEKOU (22,5 b. – celkem 74 b.), který odstartoval jaro hodně pomalinku. Po úvodním kole se krčil až na 5. místě, ale kolo od kola zlepšoval hru, stoupal tabulkou a nakonec z toho bylo výborné druhé místo. Velmi podobně si vedl další mančaft, ANGRY BIRDS (17 b. – celkem 72 b.). Ten odstartoval dokonce až z šesté pozice a po 3. HD byl již na 2. místě. To sice v závěrečném kole neudržel, ale i tak je třetí místo krásným úspěchem. A týmy, které byly na bedně po prvním kole? Ty zřejmě přepálily začátek a místečko na piedestalu na ně prostě nezbylo. Celkově čtvrté skončilo družstvo SSK VÍTKOVICE DEAF (18 b. – celkem 66,5 b.) a ještě o pozice níže, čili na pátém místě, ukončili jarní část PEKELNÍ KOULEČI (12,5 b. – celkem 63 b.). Konečné šesté místo si rezervovala již po minulém večeru PUSA (9 b. – celkem 50,5 b.) a sedmé místo, bohužel s puncem sestupu, připadlo HOLES TEAMu (3 b. – celkem 12 b.).

A můžeme se podívat na statisiky. Hráči 4. ligy FM se stali Tomáš Valošek (Pekelní kouleči) s velmi pěkným průměrem 192,25 bodu a Pavlína Maléřová (SSK Vítkovice Deaf) s průměrem 169,43 bodu. A Tomáš kraloval i dalším „disciplínám“, když byl autorem nejvyššího náhozu 257 bodů a pro svůj tým vybojoval celkem 18 bodů. Do týmových statistik se zapsali nejvyšším náhozem 602 bodů Pekelní kouleči a nejlepší průměr soutěže 471,63 bodu uhrál vítěz 4. ligy 3H.

Tímto nám skončila jarní část ABL roku 2020 4. ligy Frýdek-Místek. Pravidelně po skončení základních částí, přichází na řadu Open mistrovství měst a Mistrovství regionu. Jak to bude tentokrát, to se včas dozvíte. Sledujte prosím pozorně ABLweb, kde včas zveřejníme další informace. Děkujeme Vám za krásné bowlingové večery a těšíme se v Bowlingu Jadran brzy na viděnou.