9. června 2022

4. liga Brno, 7. kolo

Škrabal Marek

​Žabinští Vlci slaví první titul ve 4. lize Brna

V pondělí 30.5.2022 na našem centrum Bowling Darts Rubín proběhl poslední hrací večer pro sezónu jaro 2022. Poslední soutěž, která zažila vyhlášení a ocenění byla 4. liga Brna, kde se hrálo o medailové umístění. Prvně se podíváme na statistiky posledního kola a následně si shrneme celou sezónu. Poslední hrací kolo se ziskem 13 bodů vyhrála Slza. Ovšem nejvyšší nához 579 bodů a nejlepší průměr 496,75 bodu zahráli Žabinští Vlci. Nejlepším hráčem kola byl Petr Švanda s průměrem 185 bodů a nejvyšším náhozem 233 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Anna Breiova s průměrem 166 bodů a teď už hurá na celkové výsledky.

Svůj první titul se ziskem 89 bodů vybojoval tým Žabinští Vlci a mohou se také radovat z postupu do 3. ligy Brna. Na druhém místě se umístil No Stress se ziskem 83 bodů a třetí místo vybojovala Slza se ziskem 80,5 bodu. Následuje na čtvrtém místě Maxim Turbulenc se ziskem 76 bodů a poslední skončil HLT Club se ziskem 71,5 bodu. Vzhledem k odstoupení jednoho týmu pro následující sezónu nikdo nesestupuje z této soutěže.

Nejlepším hráčem celé soutěže se stal Petr Švanda s průměrem 178,84 bodu a také byl Petr nejužitečnějším hráčem ligy se ziskem 18,5 bodu, a aby toho nebylo náhodou málo tak byl i autorem nejvyššího náhozu který měl hodnotu 247 bodů. Parádní výkon od Petra v této sezóně. Nejlepší hráčkou se stala Monča Kozumplíková s průměrem 163,63 bodu.

Tímto je ukončena jarní sezóna 4. ligy Brna. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství anejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.