21. listopadu 2019

3. liga Xbowling ValMez, 6. kolo

Xbowling ValMez

​LOTR TÝM to dokázal a je novým šampionem 3. ligy ValMez

V Xbowlingu ValMez nám začaly závěrečné finálové hrací dny podzimní části ABL. Jako první ukončila sezónu 3. liga v úterý 19. listopadu 2019. A byla to parádní podívaná. Především velký souboj hned tří týmů o šampiona 3. ligy byl super, ale do konce večera se bojovalo i o další pořadí.

Nakonce svou premiérovou pouť dotáhl až k metě nejvyšší, čili vítězství, nováček 3. ligy LOTR TÝM (17 b. – celkem 90 b.), když v předposledním zápase odrazil nápor finišujícího Fabulandu vítězstvím 4:1. Před závěrečnými tak zápasy bylo jasné, že o novém šampionu je rozhodnuto. Tento vzájemný zápas a vítězství Lotříků hrálo do not týmu DARK SIDE (20 b. – celkem 87,5 b.), který bojoval o druhé místo. Ale podmínkou bylo v závěrečném zápase porazit nového Mistra. To se mu ta ké povedlo a tak máme další nové tváře na stupních vítězů. FABULAND (14 b. – celkem 85,5 b.) bojoval až do konce ze všech sil, ale osudným se mu staly právě vzájemné zápasy s Lotry a DARK SIDE, v kterých získal pouze jeden bodíček a tak na obhajobu titulu nedosáhl a obsadil konečné třetí místo.

A bojovalo se nám i v druhé polovině tabulky. KROCANÍ HNĚV (13 b. – celkem 68 b.) šel do finálového kola z pátého místa, ale zabojoval, sbíral bodík k bodíku a nakonec urval čtvrté místo, které s jistotou zajišťuje účast v 3. lize i na jaře 2020. Na pátém místě nakonec skončili PIVONI (5 b. – celkem 62,5 b.), kteří čtvrtou příčku po pátém večeru neudrželi. Co si budeme povídat, Pivoňům to prostě bez jejich lídra Kuby Podzemného nejde. A máme tady místo šesté. I přes veškerou bojovnost kompletně cel&e acute;ho týmu se z něj nepodařilo utéci ANDÍLKŮM (6 b. – celkem 56,5 b.). Zda to znamená sestup do 4. ligy, to se dozvíme, až nám skončí ostatní ligy a my budeme opět skládat ABL puzzle.

A jdeme se podívat na statistiky. Hráči večera se stali Radomír Střítězský a Karel Nohavica (oba DARK SIDE) se shodným průměrem 194,50 bodu. Ráďa si k tomu přibral i nejvyšší nához 232 bodů. Hráčkou večera pak byla Jana Irglová (Fabuland) s průměrem 172,60 bodu. Týmové statistiky závěrečného kola ovládl DARK SID E díky nejvyššímu náhozu 626 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 554,80 bodu. A nyní k celkovým statistikám. Hráči 3. ligy se stali Jakub Podzemný (Pivoni) s průměrem 189,30 bodu a nejvyšším náhozem 269 bodů a Janča Irglová s průměrem 175,60 bodu a ziskem 21 bodů. Celkové týmové statistiky si přisvojil LOTR TÝM d& iacute;ky nejvyššímu náhozu 669 bodů a nejlepšímu průměru 527,13 bodu.

Tímto nám skončila základní část ABL pro týmy 3. ligy Xbowling ValMez. Ovšem podzimní část zdaleka nekončí. Pokračujeme v lednu 2020, kdy se hrají OPEN Mistrovství měst (Xbowling ValMez – 7. a 8.1.2020, Bowling Academy Žilina, Bowling Jadran FM, GAJA centrum Třinec, Bowling SKY Ostrava) – OBSAZOVAČKY postupně otvíráme. Následuje Mistrovství regionu (Bowling SKY Ostrava – neděle 12.1.2019), Baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL (Xbowling ValMez a Bowling Jadran FM – 14. a 15.1.2020) a vše vyvrcholí 18. – 19. ledna 2020, kdy se v centru Bowlingzone Pardubice uskuteční Mistrovství ČR ABL.

Díky všem za krásné zápasy a parádní atmosféru při ligových soubojích ABL. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a v lednu na viděnou.