9. dubna 2022

3. liga ValMez, 2. kolo

Xbowling ValMez

​Dravci týmem večera, do čela 3. ligy jde Zákulisí

ABL v Xbowlingu ValMez jede v plném proudu. Ve středu 6.4.2022 jsme uzavřeli 3. ligou kompletně druhé hrací dny všech našich čtyř skupin. Před 14 dny vyšel start nejlépe obhájci titulu, Šalamounům, kteří dokázali vyhrát všechny své zápasy. Zvládnou Šalamouni pokračovat v této skvělé bilanci, stejně jako Náhradníci ve 4. lize?

Nakonec dopadlo vše, ale opravdu vše, úplně jinak. Od úvodního zápasu lídr skupiny Šalamouni (9 b. – celkem 27,5 b.) prohrával jeden zápas za druhým a vítězství se dočakal až v posledním kole a znamená to propad na druhé místo. Této situace samozřejmě využili pronásledovatelé, konkrétně Zákulisí (celkem 27,5 b.) a Fabuland (celkem 27 b.). Oba týmy v tomto kole získaly 15 bodů, podělily se o druhé místo večera a hlavně. Zákulísí se díky lepšímu postavení v tabulce po 1. HD posunulo do čela tabulky a polepšil si i Fabuland, který je nyní na průběžném třetím místě. Totální zemětřesení 3. ligy však pokračuje dál. Všem přítomným i nepřítomným vytřeli zrak Dravci (17,5 b. – celkem 25,5 b.). Šestý tým úvodního večera zabral, prohrál pouze jednou, stal se nejlepším v tomto kole a v tabulce se posunul na čtvrté místo. Samozřejmě, že to někdo musel odnést a bohužel to byl tým Za řekou (11 b. – celkem 23,5 b.), který musel opustit třetí místo a je nyní pátý. Více stále čekáme od Lotr týmu (7,5 b. – celkem 16,5 b.), ale třeba se v příštím kole nakopnou, podobně jako dnes Dravci.

A nyní se můžeme podívat na statistiky druhého kola. Hráčem večera se stal Lukáš Vávra (Zákulisí) s průměrem 181,80 bodu, nejvyšším náhozem 228 bodů a vybojovanými 4 body. Stejně užitečný bylo pro Zákulisí také Vláďa Brichta. Hráčkou večera pak byla Jana Irglová (Fabuland) s průměrem 180,00 bodu, což byl celkově druhý nejlepší výsledek ve společném pořadí. Týmové stastiky ovládl Fabuland díky nejvyššímu náhozu 591 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 529,60 bodu.

A to by tak asi bylo z druhého hracího dne 3. ligy vše. K třetímu kolu se v centru Xbowling ValMez sejdeme za 14 dní, ve středu 20.4.2022, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za parádní bowligový večer a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.