27. listopadu 2021

3. liga Tišnov, 6. kolo

Xbowling Tišnov

​Závěrečný 6. HD 3. ligy v Tišnově přinesl velké drama

V pondělí 22.11. se na centrum Xbowling Tišnov odehrál poslední HD v 3.ABL Tišnov. Je to tak první soutěž na našem centrum, která zná vítěze a zažila vyhlášení v této nelehké době. Hned v prvním zápase se tým Xteam postaral o velké drama, když dokázal porazit vedoucí tým soutěže Score King v poměru 5:0 a stáhl náskok na pouhý bodík. Vítězným týmem večera se nakonec stal tým Xteam se ziskem 18 bodů. Stačilo to na celkové vítězství?

Ještě, než se dostaneme k celkovému shrnutí soutěže, podíváme se na hráčské statistiky posledního hracího dne. Nejlepším hráčem kola se stal Jiří Staněk s průměrem 207,60 bodů a také Jirka předvedl nejvyšší nához 235 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Eliška Janečková s průměrem 149,20 bodů. A půjdeme konečně na celkové shrnutí.

Titul v 3.ABL Tišnov nakonec vybojoval SCORE KING s celkovým ziskem 105,5 bodů. Skvěle finišující Xteam bral druhé místo se ziskem 102,5 bodů. Bronz vyválčil tým TŘI TETY se ziskem 68 bodů. Pouhých 1,5 bodů chybělo na bednu týmu WEAPON X se ziskem 66,5 bodů. Na pátém místě skončil tým ŠAVLOZUBÉ KUŽELKY se ziskem 54 bodů a poslední místo obsadil tým SIMPSONOVI TIŠNOV se ziskem 53,5 bodů. Poslední hrací den nám přinesl krásné souboje, boje o celkové pořadí a také hlavně pohodu a radost ze hry a všem patří velké díky.

Dostáváme se k jednotlivým statistikám, kde nám titul nejlepšího hráče celé soutěže vybojoval Luděk Trtílek s průměrem 189,47 bodů. Nejlepší hráčkou soutěže se stala Pavla Poláčková s průměrem 157 bodů. Pravidla jsou pravidla, a tak jsme na vznesený protest nemohli brát ohled. Ale přiznáváme, Eliška hrála taky hodně dobře! Nejvyšší nához celé soutěže 289 bodů nám předvedl Petr Záluský a stejný hráč získal i ocenění pro nejužitečnějšího hráče se ziskem 21 bodů. Posíláme velkou gratulaci všem oceněným.

Nezbývá než všem popřát krásné volno od bowlingových soutěží a složení skupin na nadcházející sezónu se bude řešit po novém roce, do kterého přejeme jen to nejlepší!

Zároveň připomínáme, že hned v lednu by nám mělo startovat Mistrovství regionu ABL. Informace o obsazovačkách hodíme na net hned, jak budou otevřeny. Těšíme se na Vás!