2. června 2017

3. liga Olomouc, 5. kolo

Roubalík Petr

​Oderská banda slaví titul v 3. lize Olomouc

Dne 29.5.2017 se v BEST Sportcentru Olomouc hrálo finálové 5. kolo 3. ABL Olomouc. Nejvyššího náhozu dnešního dne dosáhla mezi ženami Libuše Přidalová s krásným výsledkem 191 bodů. Mezi muži byl nejlepší Jiří Dittmer s 221 body.

Na posledním 7. místě se s 54 body umístil tým Sněženek. I přes sympatické výkony to na záchranu nestačilo. Na překrásné předposlední 6. místo se oproti minulému kolu propadl tým Mezi Kozy, ovšem 67 bodů pohodlně stačilo k udržení ve skupině. I přes neuvěřitelnou stíhací jízdu, kterou dnes předvedl Alfa Team, se jim nepodařilo dosáhnout na vyšší posty a končí tak na 5. místě se 74 body. Opravdu tvrd&yacut e; boj se odehrál o třetí místo. Tým Křelova, nutno podotknout ve velkém oslabení s náhradníky, neuhájil svou třetí pozici z minulého kola a s téměř filmovým scénářem až v posledním kole při nerozhodném stavu 75 X 75 prohrál zápas s týmem Sen 4:1 a tak se bude muset tým z Křelova spokojit s nepopulárním bramborovým 4. místem a 76 body.

V již zmiňovaném srdceryvném trháku byl šťastnější tým Sen, který si po tvrdých bojích se 79 body vykoulel 3. místo. Ač chtěl tým Mateos urvat vítězství na svou stranu, nedařilo se jim tak, jak by si přáli. Nicméně i přes to s poměrně pohodlným bodovým odstupem uhájili stříbrnou příčku před dotírajícími týmy Sen a Křelov a s 84 body skončili na 2. místě. Svou krasojízdu 3. ligou zdárně zakončil tý ;m Oderská banda. Nikoho nenechali na pochybách, že právě oni jsou těmi pravými a jedinými vládci 3. ligy. Se sedmi bodovým odstupem s 91 body se stali vítězi a zaslouženě jim patří 1. místo.

Dobojováno jest. Sláva vítězům, čest poraženým. Vyhlášení výsledků 3. i 4. ligy proběhlo ve čtvrtek 1.6.2017 v našem BEST Sportcentru Olomouc v prostorách restaurace. Kromě vyhlašovacího ceremoniálu čekal na naše bowlerky a bowlery i společný raut s hudební kulisou a jarní část ABL jsme zakončili jak jinak než bowlingem!!! Pro tentokrát ovšem pouze v přátelském duchu.