10. dubna 2022

3. liga Frýdek Místek, 4. kolo

Mihulka Josef

​Výborný Sokstar zcela změnil průběh 3. ligy FM

Již čtvrtý hrací den 3. ligy Frýdek-Místek se v centru Bowling Jadran odehrál ve čtvrtek 7.4.2022. V minulém kole se nám v tabulce nevídaně seřadily první čtyři týmy do pouhých 2 bodů a tak jsme byli hodně zvědaví, co nám přinese tento předposlední večer.

A že byla zvědavost na místě. Přišel totiž totální obrat ve vývoji tabulky. Sokstar (19 b. – celkem 58 b.) pokračoval ve svém zlepšování a tentokrát to bylo již opravdu dokonalé. Ztráta jediného bodíku ve čtyřech zápasech totiž znamená, že na vedoucí pozici, kam samozřejmě poskočil z třetího místa, má k dobru celých 7 bodů, což při 4 zápasech v závěrečném HD je již hodně slibný náskok. Druzí v HD a druzí i celkově jsou po tomto kole Pekelní kouleči (13 b. – celkem 51 b.). Rovněž i oni poskočili o dva fleky, jejich poctivá pracovitost se vyplatila a očekáváme jejich velký souboj o druhé místo s Turisty (10 b. – celkem 50 b.). Ti vládli skupině od samotného startu, ale bohužel, vedení neudrželi a klesli na třetí místo. Ještě hůř je na tom v tuto chvíli tým SSK Vítkovice DEAF (2 b. – celkem 42 b.), který se po 3. HD dělil o vedoucí post s Turisty. Ano, pouze 2 body získal v tomto večeru a vidina titulu Mistra Frýdku-Místku zmizela jako pára nad hrncem. Je málo pravděpodobné, že by se dnešní večer výsledkově opakoval i v samotném závěrečném kole. Tabulku nám na pátém místě uzavírá BK Baška (6 b. – celkem 24 b.), která sympaticky bojuje o své jméno až do konce soutěže.

A jdeme na statistiky čtvrtého kola. Hráčem večera se stal opět výborný Tomáš Valošek (Pekelní kouleči) s průměrem 201,50 bodu. Nejvyšší nához 223 bodů zahrál Jan Strasser (Sokstar) a k tomu pro svůj tým vybojoval 4 body. Stejně užitečný byl i jeho oddílový parťák Jan Mathon. Jediná žena skupiny, Marie Chovančíková (Turisti), zahrála průměr 137,67 bodu. Do týmových statistik se zapsali nejvyšším náhozem 570 bodů Pekelní kouleči a nejlepší celovečerní průměr 519,75 bodu zahrál Sokstar.

Máme tedy za sebou předposlední kolo 3. ligy Frýdek-Mítek. K závěrečnému 5. HD se v Bowlingu Jadran sejdeme za 4 týdny, ve čtvrtek 5.5.2022, začátek v klasických 17:30 hodin. Po skončení večera proběhne vyhlášení výsledků jarní části 3. ligy. Těšíme se na Vás.