30. května 2022

3. liga Brno, 7. kolo

Škrabal Marek

​Nováček PJJNP slaví premiérový titul v brněnské 3. lize

V pondělí 23.5.2022. se na našem centrum Bowling Darts Rubín odehrál poslední hrací večer v 3. lize Brna. Je to tak první soutěž, která si zažila vyhlášení pro sezónu jaro 2022 a převzala si ceny. Poslední hrací kolo vyhrál tým Kanci se ziskem 13 bodů, nejvyšší náhozem 608 bodů a nejlepším průměrem 517,50 bodu. Nejlepší hrací průměr 210,25 bodu zahrála Martina Palečková, která tak v posledním kole předvedla parádní výkon. Musíme také zmínit Vaška Saláška, který s náhozem 276 bodů přepsal tabulku na dráze číslo tři a zároveň je to jeho nové osobní maximum. A jak vše dopadlo celkově?

Hned ve své první sezóně po postupu může slavit titul tým PJJNP se ziskem 94 bodů. Celou sezónu předváděl kvalitní a vyrovnané výkony a odměnou je vítězství. Po litém boji v posledním hracím dni jsou na druhém místě Kanci se ziskem 88 bodů a s jednobodovou ztrátou jsou na třetím místě Válečci se ziskem 87 bodů. Čtvrté místo vybojoval tým Holubník se ziskem 78 bodů a na posledním místě je tým Predators se ziskem 53 bodů. Bohužel další pokračování tohoto týmu se konat nebude a my jim přejeme do další etapy jen to nejlepší.

Nejlepším hráčem se stal Václav Salášek s parádním průměrem 193,58 bodu a také je Vašek autorem nejvyššího náhozu celé soutěže a to famózních 276 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Martina Palečková s průměrem 178,41 bodu. Poslední ocenění získal Radim Kozumplík, když s 24 body byl nejužitečnějším hráčem soutěže. Všem velká gratulace.

Tímto je ukončena jarní sezóna 3. ligy Brna. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství anejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.