29. listopadu 2017

2. liga sk. B Pha-StČ, 4. kolo

Janovská Jana

​BK Technika A vítězí a postupuje do 1. ligy

Čtvrté kolo pražské 2. ligy B se konalo na Vojkově a díky dobře připravené herně a vstřícnému a sympatickému bowlerovi večer proběhl v pohodové přátelské atmosféře. Po třetím hracím dnu na tom byly nejlépe týmy BK Technika A (72 b), GoGo (62,5 b) a Devět dole (61 b), ale dnes nejvíce bodů získali Devět dole (25,5 b), Lovci Striků (24,5 b) a Pražské šunky (24 b) a naopak nejméně GoGo (14 b), a to ovlivnilo celkové pořadí. BK Technika, přestože získala méně bodů než obvykle (18 b), měla z předchozího kola 9,5 bodový náskok a s celkovým skóre 90 bodů první místo udržela a na jaře postupuje do 1. ligy. Z třetího na druhé místo se posunul Devět dole (86,5 b) a o postup do 1. ligy zabojuje v baráži. Ze čtvrtého místa na třetí vystoupali Lovci Striků (80,5 b) a stejně jako čtvrtí GoGo a páté Pražské šunky ve druhé lize na jaře setrvají. Do baráže o udržení ale budou muset Koulaři a Go Ahead a do 3. ligy přímo sestupuje Bowling Kyje. Nejlepším hráčem podzimní sezóny byl vyhlášen Michal Černý ml. (Gogo) s průměrem 212 bodů, hráčkou Lucka Kubelková (Bowling Kyje) s průměrem 189,79 bodů a nejproduktivnější byl s 24 body Ondřej Michal z BK Technika A. Nejvyšší nához jednotlivce 279 bodů zaznamenal Michal Černý z Gogo a týmový 729 bodů BK Technika A.

Baráže mezi ligami i o Finále ABL proběhnou začátkem ledna stejně jako Mistrovství center a Mistrovství regionu, odkud se ti nejlepší probojují na celorepublikové Finále ABL do Pardubic (20.-21. 1. 2018). Sledujte www.ablweb.cz a www.obsazovacky.cz, kde najdete podrobnosti.