25. května 2019

2. liga B st. & jm JIH, 6. kolo

Malkovský Martin

​TGNCK vybojovalo postup do 1. ligy!

2. ABL B (JIH) má dohráno. Finálové kolo bylo odehráno na bowlingovém centru Xbowling Tišnov 16. května. Do finálového kola šly hned 4 týmy soutěže s tím, že stále mohou hrát o umístění na bedně, tedy o třetí místo. Krásné boje o prvenství sváděly týmy TGNCK a 3M, kdy z těchto soubojů lépe vyšlo právě TGNCK, které se tak stalo vítězem 2. ABL B (JIH) regionu střední & jižní Morava. Gratulujeme!

Vítězem skupiny se stal tým TGNCK (90,5 b.). Druhé místo obsadil tým 3M (84 b.). Třetí místo překvapivě urvalo Tišnovské pivo (73 b.), které se téměř po celou dobu soutěže drželo na chvostu tabulky. Čtvrté místo patří týmu BC Kadaver (69,5 b.). Páté místo uhrál ČEZAR (67 b.). O jeden bod méně než ČEZAR, zahráli Rolling Balls (66 b.), kteří tak pro příští sezónu odehrají v nižší soutěži. O celkové tabulce tedy máme jasno.

Následují individuální statistiky: Nejlepší hráčkou skupiny byla Markéta Gabrhelová (3M) s průměrem 168,80. Nejlepším hráčem skupiny byl Ondra Surán (BC Kadaver) s průměrem 207,72 a nejvyšším náhozem 267. Ondra Surán, Jirka Vítek (TGNCK) a Mara Škrabal (3M) byli nejužitečnějšími hráči, když všichni tři získali pro své týmy 21 bodů. Nejlepší průměr 543,80 zahrál BC Kadaver. O nejvyšší nához 668 se postarali pánov&eacut e; z&nbs p;TGNCK.

2. ABL Morava JIH má sice dohráno, ale jarní části ABL ještě konec není. Na programu je teď Mistrovství Tišnova, obsazovačka je již otevřena. Dále můžete zkusit týmové baráže na MČR ABL. My se na vás budeme těšit zase na podzim.