11. května 2019

2. liga B st. & jm JIH, 5. kolo

Malkovský Martin

​V 2. ABL JIH není vůbec nic rozhodnuto

Předposlední kolo 2. ABL JIH bylo tentokrát odehráno opět na bowlingovém centru Xbowling Tišnov. Páté kolo tentokrát bodově vyšlo nejlépe BC Kadaver a TGNCK, když oba týmy získaly shodně po 16 bodech. Oba týmy si také díky tomuto bodovému zisku polepšily v tabulce každý o jedno místo.

Předposlední kolo bylo odehráno hodně zajímavým způsobem, někteří favoriti vyhořeli, některé týmy pro změnu vyhrávaly zápasy jen o přidělené HDC. Všechno se to samozřejmě projevilo na pořadí v tabulce.

Do posledního kola jdou týmy se zajímavou výchozí pozicí. Nejlepší pozici má tým TGNCK (74,5 b.), který díky brutálnímu zaváhání 3M (69 b.) poskočil na vedoucí příčku. Zmíněný 3M, který je na druhém místě, nedá svoji kůži zadarmo, takže příští kolo určitě budou k vidění opět zajímavé zápasy. Průměrově nejsilnější tým BC Kadaver (61,5 b.) poskočil zpátky na třetí místo. Ačkoliv do bojů o první místo se již nezapojí, má největší sí lu rozho dnout o tom, jak celá liga skončí. Nejen že bude bojovat o udržení na třetím místě, protože na čtvrtém místě je ČEZAR (59 b.) se ztrátou pouhých 2,5 bodů, ale jako nejsilnější tým mohou brát cenné body všem. Dva body má ztrátu Tišnovské pivo (57 b.) na již zmíněný čtvrtý ČEZAR. Tišnovské pivo má tedy páté místo, ale společně s Rolling Balls (54 b.) na šestém místě, jsou tyto týmy stále ve hře i o boje o třetí místo, neb bodový rozdíl mezi 3. a 6. místem je 7,5 bodů. Zároveň si z této čtveřice ale někdo vyslouží sestup do niō &scaron ;í soutěže.

Něco málo k osobním statistikám:

Nejlepším hráčem byl Ondra Surán (BC Kadaver) s průměrem 200,00. O nejvyšší nához 247 se postaral Alda Vítek (TGNCK). Nejlepší hráčkou byla Hana Stropková (ČEZAR) s průměrem 164,25. Jirka Chytil, Ondra Surán (oba BC Kadaver) a Rosťa Červený (Tišnovské pivo), byli nejužitečnější hráči, když všichni získali 4 body. Týmové statistiky patří Kadaveru s průměrem 550,40 a náhozem 616.

Předposlední kolo 2. ABL JIH je za námi. Poslední finálový večer je naplánován na 16. 5. 2019 v 18:30 na centru Xbowling Tišnov. Budeme se na Vás těšit!