2. liga B st. & jm JIH, 1. kolo

Malkovský Martin

​V Tišnově odstartovala 2. liga B (JIH)

20. února odstartovala v centru Xbowling Tišnov 2. liga B (JIH). Dostavení si tak dalo všech šest týmů, které si pro tuto sezonu vybojovaly právo účasti v lize. Nejlépe se s prvním kolem popasoval tým 3M, který se prozatím umístil na první příčce.

Většinou se nedá dle prvního kola odhadnout, jak se bude liga vyvíjet, ale hned první kolo se nám tabulka rozdělila na dvě části. V posledním kole se rozhodovalo vzájemným zápasem o vítězi HD, kdy tým 3M zvládl zápas lépe než TGNCK. Tyto dva týmy si vytvořily lehký náskok na zbytek skupiny. Zbývající 4 týmy mají menší bodovou ztrátu, ale vzájemný bodový rozdíl mezi třetím a šestým týmem je pouhé dva body.

Tabulka po prvním kole: 1. místo 3M (18 bodů), 2, místo TGNCK (17 bodů), 3. místo Rolling Balls (11 bodů), 4. místo BC Kadaver (10 bodů), 5. místo ČEZAR (10 bodů), 6. místo Tišnovské pivo (9 bodů).

Nejlepším hráčem skupiny byl Ondra Surán (BC Kadaver) s průměrem 207,80. O nejvyšší nához se postaral Aleš Vítek (TGNCK), který zahrál 258. Nejužitečnějším hráčem večera byl Mara Škrabal (3M), který jako jediný uhrál všech 5 bodů. Nejlepší a jedinou ženou dne byla Hana Stropková (ČEZAR) s průměrem 161,50. Týmově se pak dobře dařilo TGNCK s průměrem 553,80 a nejvyšším náhozem 668.

První kolo 2. ABL B (JIH) je za námi. Druhé kolo je naplánováno na 7. března v 18:30 na bowlingovém centru Xbowling Tišnov. Budeme se na Vás těšit.