24. května 2019

2. liga B SM, 4. kolo

Kala Rostislav

​GRYFNE GIZDY RYBNIK se v 2. lize dlouho nezdrželi

V Bowlingu SKY Ostrava nám v úterý 14. května 2019 skončily soutěžní boje také 2. ligy B regionu severní Morava. S velkým bodovým náskokem vstupoval do závěrečného kola polský tým GRYFNE GIZDY RYBNIK (10 b. – celkem 60,5 b.) a i když mu finálové kolo nevyšlo podle představ, vítězství v 2. lize B si zcela jasně zasloužil, protože předchozí tři kola se hrály podle dirigování jeho taktovky. Nováček 2. ligy tak hned v nejkratší možné době postupuje mezi nejlepší týmy ABL severomoravského regionu. Toto družstvo si zaslouží velkou poklonu i z jinéh o důvod u. Ve svém středu má totiž spoluhráče, Michala Jasiurkowskeho, který reprezentoval bowling i na Speciální Olympiádě pro mentálně postižené v Polsku. K velkému úspěchu mu přijeli pogratulovat přímo i polští zástupci organizace, která podporuje ve sportu tyto naše spoluobčany.

A pokračujeme dále. Na konečné druhé místo se probojovala další polská družina STELA PINS (13 b. – celkem 51 b.) a potvrdila tím jen fakt posledních let, že se našim polským sportovcům naše ABL moc líbí a již celkem slušně promlouvají i do nejvyšších regionálních soutěží. Jen tak dál. Dalšímu týmu, kterému se závěrečné kolo vydařilo, byl OREL PASKOV (14 b. – celkem 49 b.) a byl to skok z pátého na konečné třetí místo. To byly ty úspěšnější týmy. Už už to vypadalo, že si KMOTŘI (9 b. – celkem 47 b.) vybojují mim&aacu te;lně účast v baráži o 1. ligu, ale bohužel. Místo účasti na bedně přišel pád na čtvrté místo. Naopak s pátým místem musí být spokojení VAGONI (18 b. – celkem 46,5 b.). Ti vyhráli HD a dokázali smazat velké bodové manko a tím pádem se odpoutali z šestého místa, na které poslali nebohý FBC ŠENOV (11 b. – celkem 46 b.), který ještě po třetím HD atakoval minimálně třetí místo. Takový je prostě bowling.

A jdeme na statistiky. Hráči večera se stali Aleš Valjent (Kmotři) s průměrem 194,50 bodu a Aleksandra Pagiela (STELA PINS) s průměrem 172,60 bodu plným počtem získaných 5 bodů. Nejvyšší nához 223 bodů předvedl Daniel Valenta (Orel Paskov) a nejlepší týmová hra měla hodnotu 584 bodů a zahrál ji OREL PASKOV. A jak nám dopadly celové statistiky? Nejlepšími hráči 2. ligy B se stali Jerzy Szlezinger (GG Rybnik) s průměrem 185,90 bodu a Aleksandra Pagiela s průměrem 169,55 bodu. Nejužitečnějš& iacute; pro svůj tým byl opět Jerzy, který vybojoval 14,5 bodu. Zbývají nám doplnit nejvyšší náhozy. Mezi jednotlivci zahrál Jarek Czula (STELA PINS) 238 bodů a v týmech to byl vítěz 2. ligy B GRYFNE GIZDY RYBNIK, který zahrál pěkných 617 bodů.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na začátek června 2019 máme naplánovaná Městská Mistrovství ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Valašské Meziříčí v neděli 9. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingov&eacut e; veče ry a těšíme se brzy na viděnou.