16. května 2019

2. liga A SM, 4. kolo

Kala Rostislav

​MÁLKA se v 2. lize dlouho nezdržela a je opět prvoligová

Ostravský SKY Bowling přivítal v pondělí 13. května 2019 k závěrečnému hracímu dni hráče 2. ligy A. Nejlepší výchozí pozici povrdila svým vítězstvím i ve 4. HD MÁLKA (19 b. – celkem 65 b.) a po půl roce se může zcela zaslouženě a oprávněně opět hlásit mezi severomoravskou ABL elitou, tedy v 1. lize. Velmí zajímavý byl souboj o druhé místo, o které se pral Molda Team s Rebely. Zřejmě klíčovým momentem byl vzájemný souboj a ten vyhrál Molda Team poměrem 3:2. Rebelové bojovali až do konce, v posledním zá ;pase po razili 5:0 Sokstar, jenže stejným poměrem porazil Molda Team již jístého vítěze, Málku. MOLDA TEAM (17 b. – celkem 56 b.) tedy druhé místo uhájil, REBELOVÉ (15,5 b. – celkem 53,5 b.) při své premiérové sezóně v 2. lize vybojovali pěkné třetí místo. Za nejlepší trojicí soutěže pak skončili na čtvrtém místě POPELÁŘI (8,5 b. – celkem 46,5 b.), páté místo uhájil LEONARDO (10 b. – celkem 43 b.) a bohužel až na šestém místě skončil SOKSTAR (5 b. – celkem 36 b.).

A nyní ke statistkám. Hráči večera se stali Radim Jurečka (Rebelové) s průměrem 191,00 bodu a získanými 4,5 body a Lucka Stašová (Málka) s průměrem 167,60 bodu. Oba hráči tím potvrdili i své celkové individuální vítězství. Radim mezi muži průměrem 179,73 bodu a Lucka mezi ženami průměrem 168,45 bodu. Neujžitečnější hráčkou pro svůj tým se stala Eva Stašová (Málka), která vybojovala celkem 14 bodů. Nához večera si připsal výkonem 214 bodů M ojm&iacu te;r Knebl (Molda Team), který předvedl i celkově nejlepší hru – 233 bodů. Do výčtu nám zbývají týmové náhozy. V závěrečném kole MÁLKA zahrála 581 bodů, ovšem celkově nejlepší týmovka má přece jen vyšší parametry a to 633 bodů. Tuto hru zahráli REBELOVÉ hned ve svém prvním zapáse v úvodním HD.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na začátek června 2019 máme naplánovaná Městská Mistrovství ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Valašské Meziříčí v neděli 9. června 2019. V&iac ute;ce informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.