16. května 2018

2. liga A (PRG), 4. kolo

Janovská Jana

​The Big Lebowski zvládl infarktový závěr a jde do 1. ligy

Závěrečné kolo jarní části ABL odehrála 2. liga A na Zličíně. Po třetím kole měl největší šanci na postup do 1. ligy BC Žlábek, který s osmibodovým náskokem vedl tabulku. V průběhu večera však ze čtvrtého místa stoupal výš a výš The Big Lebowski a o pořadí na 1. a 2. místě rozhodl až jejich vzájemný zápas v závěru večera. Výsledek byl 4:1 ve prospěch The Big Lebiwski. Oba týmy měly shodně 89 bodů a rozhodlo vyšší skóre. The Big Lebowski si na podzim zahraje 1. ligu a BC Žlábek se o postup pokusí v baráži. Třetí místo obsadil s 82 body CZK a stejně jako Netgame a Alter Ego v příští sezóně zůstává ve 2. lize. Baráž o setrvání ve 2. lize zkusí Holda a ČTK a do třetí ligy sestupuje P.E.S Kladno, který po čtvrtém zápase musel vzdát svou účast kvůli Sonině zvrtnuté noze.

Nejlepším hráčem skupiny byl s průměrem 222,8 Jan Fleischmann st. hostující v Holdě, ale měl odehráno jen 5 her a cenu tedy převzal Pavel Vacek z CZK za průměr přes 201 na 28 her, nejlepší hráčkou byla Míša Nováková z Alter Ego s průměrem 193,15 na 20 her. Nejproduktivnějším hráčem sezóny byl Pavel Harašta z BC Žlábek se ziskem 22 bodů. Nejvyšší nához jednotlivce v jarní části má na kontě Štefan Glezgo z Holdy (288 bodů) a týmový CZK (674 bodů).

Jarní část ABL ještě nekončí, od 4. června startují Mistrovství center s následným Mistrovstvím regionu a vrcholem bude o víkendu 16. – 17. června Finále ABL týmů i jednotlivců v nově otevřeném Bowlingu Brno.