29. května 2019

1. liga o titul SM, 2. kolo

Kala Rostislav

METAL dokázel téměř nemožné a je Mistrem SM

Finálovým hracím dnem zakončila v Bowlingu SKY Ostrava v úterý 21. května 2019 své ligové boje 1. liga o Titul regionu severní Morava. A děly se neuvěřitelné věci. Zapomeňte na pořadí po úvodním večeru. Vše se jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a v tabulce nezůstal po skončení 2. HD kámen na kameni.

Skvělý finiš a vůbec výborný výkon předvedl METAL (23 b. – celkem 45 b.). Po 1. HD ztrácel na vedoucí URNU celkem 7,5 bodu, ale jako by si řekl. Co to je, na šest zápasů. A tak se také stalo a Metal mohl po dvou letech opět zvednout nad hlavu pohár určený Mistru ABL severní Moravy. Dalším týmem, kterému se podařil husarský kousek, byl KEMENANGAN (20 b. – celkem 41 b.), který prodal své zkušenosti z těžkých mistrovských zápasů a podobně jako Metal nic nezabalil a ze čtvrtého místa po 1. HD se vyšplhal až na pozici vicemistra regionu. Třetí místo v místo v regionu je super? To zkuste vysvětlit hrá ;čům t ýmu URNA (11 b. – celkem 40,5 b.). Ten po skvělém úvodním večer musel tentokrát zkousnout hodně hořkou pilulku a nejen, že prohrál souboj o titul, ale i o přímou účast na MČR ABL. O tu se musí teď poprat v nevyzpytatelné baráži.

To jsou tedy tři nejlepší tři týmy 1. ligy SM. Ani NO NAME (12 b. – celkem 34 b.) nebude asi rád vzpomínat na svůj závěrečný večer. Po úvodním kole třetí tým tabulky nakonec obsadil to nejméně oblíbené, tedy čtvrté místo. SK CNC PRODUKT A (22 b. – celkem 32,5 b.) naopak bude zpytovat svědomí z 1. HD. Z téměř beznadějné sedmé pozice se totiž dokázal vysoukat až na konečné páté místo. Na lepší umístění to již 2. týmu HD nestačilo. Závěr tabulky pak tvoří šestí TWEENERS (11 b. – celekem 26,5 b.), kteří při své premiéře v boj& iacute;c h o titul nepotvrdili své postavení ze základní části a finálová kola nevyšla ani ČMOUDŮM (6 b. – celkem 21,5 b.), kteří tak skončili na konečném sedmém místě.

A jdeme na statistiky. Hráčem večera se stal Martin Indra (URNA) s výborným průměrem 202,20 bodu, který okořenil 278 body, což byl nejen nához kola, ale i celé ligy. Své postavení nejlepší ženy nejen 1. ligy, ale celého regionu SM, si pojistila Iva Fojtíková (NO NAME). Průměrem 184,50 bodu v 2. HD potvrdila svou výbornou formu a její celkový průměr, výborných 186,42 bodu, ji zajistil platnou vstupenku na MČR ABL jednotlivců do Pardubic. Mezi muži dominoval mladíček Tomáš Valošek (URNA) s moc pěkným průměrem 197,43 bodu. Tímto výkonem se kvalifik oval př ímo do Pardubic a společně s Tomem si postup uhrál také Rosťa Kala (Kemenagan) za průměr 193,22 bodu. Co se týče užitečnosti, tak v 2. HD byli s 5 body nejlepší Petr Barinec (CNC), Dana Klusáčková a Standa Vilášek (oba Metal). Celkově pak byla nejlepší opět Iva Fojtíková, když pro svůj tým vybojovala 25 bodů. Zbývají nám nejlepší týmové náhozy. Ve finálovém kole zahráli TWEENERS pěkných 620 bodů a absolutně nejlepší hru předvedl ve 4. HD základní části NO NAME, když zahrál krásných 664 bodů.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, nejlepším týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu ValMez v neděli 9. června 2019. V úterý 11. května 2019 se pak hrají Baráže družstev o MČR ABL a m ezi liga mi. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.