25. května 2018

1. liga o titul (SM), 2. kolo

Kala Rostislav

​NO NAME je novým Mistrem severní Moravy

Nejvyšší soutěž regionu severní Morava, 1. liga o Titul, měla svůj vrchol v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek v úterý 22.5.2018. Pohádkový ABL příběh pro NO NAME nekončí. Jarní premiérová účast v 1. lize je korunována titulem Mistra ABL severní Moravy.

Samozřejmě, že cesta k vítězství nebyla jednoduchá. Soupeři zvučných jmen jako Kemenangan, Metal nebo Čmoudi, vzbuzovali zasloužený respekt. Po 1. HD měl partii nejlépe rozehranou Metal před NO NAME a Kemenanganem. Čekalo se, že velké zkušenosti starých harcovníků 1. ligy obrátí vývojem pořadí. Nestalo se. NO NAME (48,5 b.) do toho šlápl od úvodního zápasu, porážel jednoho soupeře za druhým a až v závěrečném zápase našel přemožitele. Symbolicky jim byl Metal (44 b.), který si tímto vítězstvím pojistil 2. místo a stejně jako nový šampion má v rukou přímý postup na MČR ABL družstev. Velký boj se pak svedl o 3. místo. Nakonec byl úspěšnější Kemenagan (38 b.) a na tým Čmoudi (35,5 b.) zbylo 4. místo. Další nováček 1. ligy URNA (28 b.) skončil na 5. místě a závěr tabulky vytvořila dvojice Málka (27 b.) na 6. místě a Formprojekt (20 b.) na 7. místě.

Jdeme na celkové statistiky. Nejužitečnějším hráčem se stal David Klein (NO NAME), když dokázal získat 25 bodů. Nejlepším hráčem se stal jednoznačně Rosťa Kala (Kemenagan) s průměrem 201,88 bodu. Spolu s ním si zajistil přímý postup na MČR ABL jednotlivců i druhý v pořadí Radek Schindler (Metal) s průměrem 193,50 bodu. Rosťa předvedl i nejvyšší hru s hodnotou 269 bodů. Podíváme se na souboje žen. Tou nejlepší se po boji stala Dana Klusáčková (Metal) s průměrem 175,22 bodu a nejužitečnější pro svůj tým byla Iva Fojtíková (NO NAME) s 21 získanými body. Iva pak byla i autorkou nejvyššího náhozu mezi děvčaty – 246 bodů. Týmově se v jedné hře nejlépe sešli Čmoudi, když zahráli 655< /strong> bodů.

Tímto nám končí základní část ABL a před námi jsou Městská mistrovství, Mistrovství regionu a samotné MČR ABL, které se premiérově uskuteční na Moravě, v novém a moderním centru Bowling Brno 16. – 17. června 2018. Sledujte pozorně ABLweb, kde postupně budeme zveřejňovat aktuální informace ohledně výše napsaných akcí. Všem zúčastněným týmům děkujeme za parádn&iacut e; z&aac ute;pasy a atmosféru v jarní části 1. ligy regionu severní Morava.