29. března 2019

1. liga B SM, 3. kolo

Kala Rostislav

​V 1. lize B se nám krystalizuje postupující trojice

V úterý 26. března 2019 pokračovala ABL v ostravském Bowlingu SKY 3. hracím dnem 1. ligy B. Zřejmě rozhodující kroky k postupu do skupiny o Titul udělal lídr skupiny a nejlepší tým kola NO NAME (21 b. – celkem 60,5 b.), který má k dobru na čtvrté místo asi nedostižných 17,5 bodu. Rovněž druhý KEMENANGAN (20 b. – celkem 52,5 b.) to má našlápnuto do finále. Právě souboj těchto dvou vedoucích týmů byl vrcholem večera, a zřejmě i všech tří odehraných kol, když po velkém boji zvítězil NO NAME nad Keme 3:2 (631:627).

Tento souboj stál oba týmy asi hodně sil, protože v posledních zápasech večera odešla obě družstva krutě poražena. NO NAME prohrál 0:5 s ČMOUDY (17 b. – celkem 48 b.), pro které to byl klíčový zápas. Dokázal jej posunout na průběžné třetí, tedy postupové místo. Keme pak prohrál 1:4 s polským účastníkem ELEKTROWNIA RYBNIK (18 b. – celkem 43 b.), který se posunul z šestého na čtvrté místo. A tady se již listuje na stránkách 1. ligy A, kde je na čtvrtém místě CNC Produkt A se ziskem 47,5 bodu, což znamená, že o krůček blíž k finále je po 3. kole právě CNC.

A jak si vedou týmy v druhé polovině tabulky? Na pátém místě se usadil FORMPROJEKT (11 b. – celkem 42 b.), velký pád z třetího na šesté místo zažila KUZNIA RYBNIK (8 b. – celkem 40 b.) a tabulku uzavírají na sedmém místě ŠALAMOUNI (10 b. – celkem 29 b.), kteří již mají skupinu o Udržení bohužel jistou.

Ještě se podíváme na statistiky kola. Hráči večera se stali Radek Novák (Formprojekt) s průměrem 197,17 bodu a Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 192,67 bodu, která tímto výborným výkonem za sebou nechala kromě Radka všechny muže. Nejužitečnějšími hráči byli Iva Fojtíková, Radek Vetyška (Čmoudi) a Jarda Rzidký (Kemenagan), kteří pro své týmy vybojovali 5 bodů. Nejvyšší nához, pěkných 249 bodů, si připsal Milan Bohačík (Kemenagan). Co se týče nejlepší týmov&ea cute; hr y, tak ta má hodnotu 643 bodů a autorem je NO NAME.

Tímto nám konči report z třetího hracího dne 1. ligy B. K tomu rozhodujícímu, čtvrtému, se přesuneme do Frýdku-Místku, kde v místním Bowlingu Jadran odehrajeme soutěžní zápasy v úterý 9. dubna 2019.